banner124
banner112

Hollanda’da bir evde bir kişi korona pozitifse, tüm hane halkı karantinaya girecek

banner94

13 Kasım'da açıklanan kurallara göre; hanede bir kişinin test sonucunun korona pozitif olması halinde tüm hane halkı karantinaya alınıyor.

HOLLANDA 15.11.2021, 11:12
Hollanda’da bir evde bir kişi korona pozitifse, tüm hane halkı karantinaya girecek
banner119

Geçtiğimiz hafta karar verilen ve 3 haftalık kısmi karantinaya girdiğimiz bu günlerde, daha önce yürürlükte olan karantina kurallarında da değişiklik yapıldı.  

13 Kasım öncesinde bir hanede ikamet eden kişilerden korona testi pozitif olanlar karantinaya giriyordu, şimdi ise tüm hane halkı karantinaya alınıyor.

Hükümetin açıkladığı yeni kısıtlı kapanma kurallarında günlük en fazla 4 misafir ağırlanma tavsiyesinde bulunulurken, 1,5 metre mesafe ve kapalı alanların havalandırılması gibi temel kuralların yanı sıra karantina kurallarında da değişiklik yapıldığına dikkat çekildi. 

Bugünden itibaren geçerli olan yeni karantina kuralına göre; hane içinde bir kişinin test sonucu pozitif çıkması halinde, diğer kişiler de aşılı olup olmadığına bakılmaksızın, karantinaya girmek zorunda. 

Genelde bilgi almak için başvurulan hükümete ait quarantainecheck.nl sitesi ve diğer enformasyon sitelerinde karantina bilgilerinin halen daha güncellenmemiş olması, tepki çekti. 


Genel olarak uygulanan karantina kuralları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Hane içinde mümkün olduğu kadar 1,5 metre mesafeye riayet edin
  • GGD çalışanı veya ev doktoru gibi sağlık personeli dışında kimseyi eve almayın,
  • Tıbbi yardıma ihtiyacınız olduğu zaman doktor veya hastaneye gitmeyin, kendi doktorunuzu arayın,
  • Alışverişlerinizi başkalarının yapmasını sağlayın,
  • Balkon veya bahçe gibi açık alanlarınızda oturabilirsiniz,
  • Evden çalışmaya başlayın. Sağlık sektöründe çalışıyorsanız, sadece istisnai durumlarda ve şikayetiniz yoksa çalışabilirsiniz. Ancak bunu GGD ve şirket doktoru ile görüşmeniz gerekir, 
  • Toplu taşıma veya taksi ile seyahat etmeyin
  • Sağlık bakımından hassas kişilerle temastan kaçının

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@