banner124
banner112

Hollanda'da belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı gündemde

banner94

Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, alınan yeni tedbirlere rağmen Kovid-19 salgını durdurulamazsa belirli saatlerde sokağa çıkma yasağının uygulanabileceğini söyledi.

HOLLANDA 29.09.2020, 13:05 29.09.2020, 19:21
Hollanda'da belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı gündemde
banner119

Hollanda'da hükümet, dün akşam açıklanan ve bu akşamdan itibaren 3 haftalık süreyle yürürlüğe girecek yeni kurallarla da korona salgının durduramazsa geceleri sokağa çıkma yasağı getirmeyi düşünüyor. 

Açıklanan tedbirleri yetersiz veya kapsamını eksik bulan bir çok uzmanın daha fazla tedbir alınması yönünde açıklamalar yapması sonrasında sağlık bakanı Hugo De Jonge, bugün temsilciler meclisine gönderdiği mektupla yaptığı açıklamada; eğer salgın durdurulamazsa almayı düşündükleri tedbirler hakkında bilgi verdi.

Bunlar arasında en dikkat çekici olanı kuşkusuz, geceleri sokağa çıkma yasağı uygulanması oldu. Bunun yanında, spor salonlarının giyinme ve duş imkanlarının yasaklanması da düşünülen tedbirler arasında bulunuyor. 

Sağlık bakanı De Jonge, hükümetin bu tedbirleri, ileri aşamalarda kullanmak üzere, ciddi bir seçenek olarak yedekte beklettiğini bildirdi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@