banner112

Hollanda, Türkiye'yi turuncu listeden çıkarmadı! PCR test ve karantina mecburiyeti devam ediyor

banner94

Hollanda, bugün güncellemiş olduğu listede Türkiye'ye yine turuncu renkli ülkeler kategorisinde yer verirken, PCR test ve karantina mecburiyetinin devam ettiğini açıkladı.

HOLLANDA 15.05.2021, 16:31 15.05.2021, 16:57
Hollanda, Türkiye'yi turuncu listeden çıkarmadı! PCR test ve karantina mecburiyeti devam ediyor
banner119

Hollanda, sarı kategoride yer alan ülkelere bugünden itibaren seyahat kısıtlamasını kaldırırken, Türkiye'nin de içinde olduğu turuncu kategori ve kırmızı kategoride yer alan ülkelere seyahat kısıtlaması ile birlikte PCR test ve karantina uygulamasının devam ettiği bilgisini paylaştı. 

Bugünden itibaren tekrar güncellenen yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı ülkeler listesine https://www.nederlandwereldwijd.nl/ websitesinden ulaşabilirsiniz. Karantina kuralının geçerli olduğu ülkelere https://reizentijdenscorona.rijksoverheid.nl/nl websitesinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'den Hollanda'ya dönüşte PCR testi ve karantina mecburiyeti

Hollanda, Türkiye'nin de aralarında olduğu turuncu renkli ülkelere sadece acil durumlarda gidilmesi tavsiyesi vermeye devam etti. Turuncu renkli kategoride yer alan ülkelerden Hollanda'ya dönüşte en az 24 saat önceden alınmış PCR testi ve 10 günlük karantina mecburiyetinin devam ettiği açıklandı. 

Karantinanın beşinci gününde yapılacak PCR testinin negatif çıkması durumunda ise karantina sona erecek. Karantina kuralına uymayanlara ise 435 Euro para cezası uygulanacak. 

Sarı renkli ülkelere 15 Mayıs'tan itibaren seyahat tavsiyesi uygulanmayacak

Hollanda, bugünden itibaren güncellediği listede sarı renkli kategorilerde yer alan ülkelere gidilebilecek. Sarı renkli ülkelerden Hollanda'ya dönüşte ise PCR testi istenmeyecek ve karantina zorunluluğu olmayacak. 

Kırmızı renkli ülkelere gidilmesi tavsiye edilmiyor

Kırmızı kategoride yer alan ülkelere ise gidilmesi kesinlikle tavsiye edilmiyor. Zorunlu şekilde kırmızı renkli ülkelere gidenler ise dönüşte en az 24 saat önce alınmış PCR testi ibraz edecek ve 10 gün karantina kuralına uyacaklar.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (2)
fatma 6 ay önce
Ey gizlileri ve aşikar olanları bilen Allahım gören sen bilen sen müslümanlara ve islama zulm edenlerin hidayeti mümkünsehidayet nasip et değilse Gahhar isminle kahru perişan eyle
Tugbaa 6 ay önce
Hz Allah, bu oynanan oyunlari baslarina calsin insaAlalh

Gelişmelerden Haberdar Olun

@