banner124
banner112

Hollanda siyasetinde Tunahan Kuzu devam kararı aldı

banner94

Tunahan Kuzu, 17 mart 2021 tarihindeki genel seçimlerde milletvekilliğine aday olduğunu kamuoyuna duyurdu.

HOLLANDA 30.09.2020, 21:17 30.09.2020, 21:31
Hollanda siyasetinde Tunahan Kuzu devam kararı aldı
banner119

Facebook üzerinden yapığı canlı yayın aracılığı ile Tunahan Kuzu siyasetten ayrılmayacağını belirtti ve 17 mart 2021 tarihli seçimlerde aday olacağını resmi olarak parti yönetimine bildirdi.

Yaz dönemi öncesinde Tunahan Kuzu kamuoyuna 10 yılı aşkın siyaset serüvenin, özel hayatını ciddi etkilediğini ve bu yüzden siyasi hayatını sonlandırma kararı aldığını bildirmişti.

Geçtiğimiz aylarda ise parti tabanı ve seçmenden yoğun talepler gelmiş, sosyal medyada çeşitli kampanyalar düzenlenmişti. Binleri aşan destek ve talep mesajlarında Tunahan Kuzu’ya çıkmış olduğu yolda ilerlemesi ve siyasi mücadeleyi bırakmaması talebinde bulunulmuştu.

Kuzu kararını açıklarken duygu ve düşüncelerini ‘’geçtiğimiz aylarda binlerce mail, mesaj ve mektup aldım. Ülkenin dört bir yanından gelen çağrıların hepsi siyasette devam etmem gerektiği yönünde olması beni derinden etkiledi. Hemen hemen bütün yerel parti teşkilatlarımız özel bir mektupla şahsıma ulaştı. DENK içerisinde ve dışından gelen bütün çağrılar beni duygulandırdı ve almış olduğum kararı tekrar gözden geçirme ihtiyacı hissettim.’’ diye ifade etti.

Bugün resmi olarak adaylık başvurusunda bulunduğunu açıklayan Kuzu sözlerini ‘’özel hayatımda zor bir dönem geçirdiğim herkesin malumu. Çağrılar sonrasında ve mecliste gündeme gelen son konular ile birlikte mücadelemin bitmediği kanısına vardım. Hollanda’da farklı toplumların bilinçli olarak karşı karşıya getirildiği ve azınlık toplumların nasıl dışlandığına seyirci kalamazdım. Siyasete ilk adım attığım günden itibaren farklılık oluşturmak için çabaladım. Bu mücadeleyi listebaşı Azarkan ile devam edeceğim ve Hollanda’da eşit haklar ve daha fazla adalet için mücadeleme son gaz devam edeceğim.’’ dedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU 

banner123
Yorumlar (7)
M aksoy, 1 yıl önce
Sayın Tunahan kuzu siyasete dnmekle sana yaksanı yptgını dusuyrum.senin durust ve samimi bir kişi oldugunu düsünerek , basarlar dilyrum, inşAllah basarılarla dolu bir secim diliyrum.Hollandada yasayan tum yabancı toplum adna,,
Teoman 1 yıl önce
En doğru karar wildersin hakkından sen gelursin
Zafer Gültekin 1 yıl önce
çok güzel bir karar meydani ite köpeğe bırakmayın kardeşim
E gürses 1 yıl önce
cok doğru bi karar aldiniz sayin kuzu sizi teprik eder basarilarinizin devamıni dilerim daha önce aldığınız görevden ayrılacağınıza çok üzülmüştüm size güveniyoruz ve gerçek den mecliste yapdiginiz konusmalardan gurur duyuyoruz sonuna kadar seninleyiz lütfen sende bizleri yalniz birakma kuru gürültüye hic bir zaman babuc bırakma
Azad 1 yıl önce
Aman geri donmesin. Zaten bir fonksiyon 'u da yoktu. Denk' in yabancılara yük olmaktan başka bir getirisi olamaz! Tabi, bunu anliyana.
koki koki 1 yıl önce
durmak yok yola devam basarilar
E. Turkmen 1 yıl önce
3 papier tunahan hepsi sahte yapilanlar sahtelikleri ortaya cikinca yeniden secime gidiyorlar bekleyin gorun
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@