banner112

Hollanda Savcısı: İslam'a ve Hz. Muhammed'e hakaret suç değil

banner94

Hollanda Savcısı, İslam’a ve Hz. Muhammed’e hakaretin ifade özgürlüğüne girdiğinden dolayı cezai işleme tabi tutulmayacağını bildirdi.

HOLLANDA 19.06.2021, 17:45 19.06.2021, 17:54
Hollanda Savcısı: İslam'a ve Hz. Muhammed'e hakaret suç değil
banner119

Paskalya tatilinde birçok camiye bir zarf içinde "Toplumumuzda kendini acındıranlara Paskalya hediyesidir" yazılı çocuk bezi ile Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin bulunduğu parçalanmış kağıtlar ve Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatür gönderilmişti. 

Hollanda Savcısı yaptığı açıklamada, Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin bulunduğu parçalanmış kağıtlar ve Hz. Muhammed’e hakaretin ifade özgürlüğü olarak değerlendirileceğini ve cezai işleme tabi olmayacağını belirtti. 

Savcılık, bir zarf içinde "Toplumumuzda kendini acındıranlara Paskalya hediyesidir" yazılı çocuk bezinin ise “tehdit mektubu" olarak nitelendirilemeyeceğini kaydetti.

NH Nieuws'a konuşan bir savcılık yetkilisi "Bu, o dinin takipçilerinin bundan etkilendiğini hissedecek şekilde gerçekleşse bile, bebek bezi ve üzerindeki metin cezai işlem gerektirecek kadar şiddetli değil." şeklinde ifade kullandı.

Fas Camileri Ulusal Konseyi yetkilisi Said Bouharrou ise bu mektupların artık bir 'model' oluşturduğunu belirtirken,  "Tehdit ve şiddet olayları da giderek artıyor. Korkunç olan şey, bunun çılgınca bir şey mi yoksa koordineli bir eylem mi olduğunu bilmiyorsunuz. Bu bizi endişelendiriyor. Kabinenin bu konuda ne yapacağını da merak ediyoruz. Müslümanlarla ilgili nefret olaylarını soruşturmak için en azından bir koordinatör atanması gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (6)
Fatma 4 ay önce
keskin sirke kabına zarar verir Allah bildiği gibi yapsın inşeAllah biz onların inaçlarıyla dalga geçiyormuyuz başlarına belayı davet ediyorlar
bu beyinsizler kimle savaştıklarının haberleri yok
bunlar insanlarla değil Bizleri ve kendilerini yaratan Allah ile savaşıyorlar VAllahu Galibun ala emrihi
Tugbaa 4 ay önce
Hz Allah ın dinine ve Sevgili Peygamberine saygısızlık yapan bu ahmaklar!!!!
Tayyip 4 ay önce
Hollanda da yasıyorsanız gidin bu ahmakların ülkesinden!
Mehmet herdem 4 ay önce
Bu ne cahillik Allah serlerinden korusun her okuyan adam olmuyor.kitap yuklu esege donuyor.Allaha peygambere hakaret fikir ozgurlugu ise bende sucisleyene suc saymaya zavallilara hakaret ediyirum buda benim fikir ozgurlugum.
Yolcu 4 ay önce
Kimin savcisi hollandanin belkide dinsiz bir savci, ne bekliyorduk ki?? Dini irki kisileri sevmiyebikiriz ama hakaret edilmez saygisiz savci.
Erdinç 4 ay önce
Öncelikle müslümanlar karikatürlere karşı anlayışlı olmayı öğrenmeliler. Karikatür yayınladı diye Fransa'da bir öğretmenin kafası kesildiğinde müslüman dünyası sessiz kalmıştı.
Ayrıca Türkiye'de de iktidar yanlısı dışındaki insanların inançlarına ve ibadethanelerine saldırılar düzenleniyor ve ender de olsa mahkemeye çıktıklarında Akp'nin savcı ve hakimleri tarafından serbest bırakılıyor.
Müslümanlar öncelikle kendilerini sorgulamalılar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@