banner112

Hollanda parlamentosu sözde Ermeni soykırımını tekrar kabul etti

banner94

Hollanda Temsilciler Meclisi'nde gerçekleşen oturumda Hristiyan Birliği (CU) Partisi'nin sunmuş olduğu tasarı ile Hollanda parlamentosu sözde Ermeni soykırımını kabul etti. 

HOLLANDA 25.02.2021, 22:22 25.02.2021, 22:41
Hollanda parlamentosu sözde Ermeni soykırımını tekrar kabul etti
banner119

Parlamentoda oylanan sözde Ermeni soykırımı tasarısına ise DENK partisi hariç bütün partiler destek verdi. Hollanda parlamentosu, 2004 yılında ilk tanımayı kabul ettiği tasarının, uluslararası alanda daha fazla tanınması gerektiğini de ifade etti.

Sözkonusu tasarıda sözde soykırımın Ermenilerin yanısıra Aramilere, Süryanilere, Pontuslulara ve Yunanlılara karşı yapıldığıda iddia ediliyor.

Yaptığı meclis konuşmasında sözde Ermeni soykırımı iddialarının her seçim öncesinde seçim malzemesi olarak gündeme sunulduğunu belirten DENK partisi milletvekili Tunahan Kuzu, "Tarihi gerçekleri siyasiler değil tarihçiler ve hukukçular belirler. Sözde Ermeni soykırımı iddialarının araştırılması için Ermenistan devletinin arşivlerini genele açması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı DENK Partisi olarak sunulan tasarıyı desteklemiyoruz!" açıklamasını yaptı. 

Denk Partisi,  Hollanda Temsilciler Meclisi'nde oylanan tasarıya karşı oy kullanan tek parti oldu.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Kubilay 9 ay önce
Ispati olmadan karar aliyorlar ya, tam bir Acizlik, Eziklik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@