banner112

Hollanda Parlamentosu'nda camiler kapatılsın ve Kur'an eğitimi yasaklansın tartışması yaşandı

Hollanda Parlamentosu'nun talebi üzerine 2019 yılının son aylarında camileri araştırma komisyonu kurulmuştu. 

HOLLANDA 14.01.2021, 18:49 14.01.2021, 19:31
Hollanda Parlamentosu'nda camiler kapatılsın ve Kur'an eğitimi yasaklansın tartışması yaşandı
© Foto: Arşiv

Hollanda Parlamentosu'nun talebi üzerine 2019 yılının son aylarında camileri araştırma komisyonu kurulmuş ve 2020 yılında cami idarecileri sorguya tutulmuştu. DENK Partisi hariç mecliste faal olan bütün partilerin desteklediği komisyonda Hollanda Diyanet Vakfı'nı temsilen Murat Türkmen araştırma komisyonu tarafından sorgulanmıştı.

Yürütülen soruşturmalarda Den Haag'ta bulunan As Soennah, Rotterdam'da aktif olan Es Salaam ve Utrecht şehrinde faaliyet gösteren Al Fitrah kurumları dinlenmişti. Bugün Hollanda Parlamentosu'nda araştırma sonuçları görüşüldü.

PVV: Camiler kapatılsın! CDA: Kur'an eğitimi yasaklansın

PVV Partisi camilerin kapatılması çağrısını tekrarlarken, VVD ise camilerin yakın takibe alınması ve finans kaynaklarının kesilmesi gerektiğini savundu. Meclis oturumunda DENK Partisi adına söz alan Farid Azarkan ise 100 dakika konuşma talebinde bulunmuş ve camilere tek yönlü baskı uygulandığı ve Müslümanlara karşı cifte standart uygulandığını dile getirerek sağ ve sol kökenli partiler tarafından tepkiye maruz kaldı.

CDA Partisi'nden Milletvekili Madeleine van Toorenburg camilerdeki haftasonu eğitimi hakkında "çocuklar yanlış fikirler ile zehirleniyor" diyerek hükümeti eleştirdi ve adım atmasını istedi. Camilerde verilen hafta sonu Kur'an eğitimine PVDA ve D66 gibi solcu partilerinde tepki göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (5)
Korkut 1 yıl önce
Kiyamet kopuyor gibi.insanlar hastalikdan kiriliyor.oluyor.gecici dunyadan ebedi aleme ahirete gidiyor.hollanda camileri kapatmaya di n egitimini yasaklamaya kalkiyor.olacak seymi.Camiler vakiftir.Cemaatlerin verdigi on euro bes euroyla ayakta duruyor onlar bunu anlamiyorlar.Camilerde poitika yok yanlis bilgi yokki cocuklar zehirlensin.beyinsizler bunu anlamiyor.hepimizin donusu Allahadir.ahirette ya ebedi cennet ya ebedi cehennemde sonsuz yanmak var.tercihinizi dogru yapin Hakkin yoluna engel olmayin.
Szaa 1 yıl önce
Korona bittide şimdi benim inancıma nezaman fırsatbuldular konuşmaya. Benim inancımdan bahsedene kadar kiliselerde rahiplerin çocuklara neler yaptığından bahsetsinler.O unutulmadı.Onu unutturmaya kimse benim inancımı kullanarak çalışmasın. Benim inancım bana Senin inancın sana.
Yılmaz 1 yıl önce
5/6 ay kadar önce Alman, hollanda, Belçika, Fransa gibi batılı ülkelerde camilerde açıktan ezanlar okunmuş dualar edilmişti Corona korkusundan. Anlaşılan o ki o korkuyu yenmişler şimdi islam ve müslüman düşmanlığına kaldıkları yerden daha azgın bir şekilde devam ediyorlar. Bu onların her zamanki halleri. Buradaki asıl mesele islam toplumları şapkayı önüne koyup “biz neyi ve nerede yanlış yaptık ve bu yanlışları nasıl düzeltip bu içinde olduğumuz sorunlardan kurtuluruzu konuşup en kısa zamanda en etkili çözümü bulmaları gerekir. E tabi bunun için önce farklılıkları takılmadan, sen şöylesin ben böyleyim demeden asgari müştereklerde buluşarak bir araya gelip sorunları KONUŞABİLMELİYİZ, çözümler üretip uygulamalıyız”....
Prutte 1 yıl önce
Çocuklara tv.lerde porno gösterirler,niyetleri kötü,Faşist devlet olma yolunda uçuruma koşmaktalar.
Dinsizimansizaktivist 12 ay önce
Doğru bir eylem ve doğru bir tepki. Hollandayı kutluyorum. Kuran nefret suçu işleyen ve herkesin hayatına karışan kötü bir kitap, İslâm ise kötü bir ideolojidir. Yasaklanması uygun olur.
Bu eylemi gerçekleştiren onurlu Hollanda vekillerini kutluyor kendilerine huzur dolu bir yaşam diliyorum. Saygıyla selamlıyorum. Esenlikler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@