banner112

Hollanda kış saati uygulamasına geçiyor! Türkiye ile saat farkı ikiye çıkacak

banner94

Hollanda'da yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, 24 Ekim’i 25 Ekim’e bağlayan gece 03.00'ten itibaren 1 saat geri alınacak.

HOLLANDA 22.10.2020, 17:58
Hollanda kış saati uygulamasına geçiyor! Türkiye ile saat farkı ikiye çıkacak
banner119

Hollanda’da saatler 24 Ekim’i 25 Ekim’e bağlayan gece bir saat geri alınacak ve kış saatine geçilecek. Türkiye kış saatine geçmediği için Avrupa ile saat farkı ikiye çıkacak.

Avrupa’da saat değişikliği uygulamasıyla ilgili tartışmalarda son bulmuş değil. 2018 yılında dönemin Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker de saat uygulamasının kaldırılması gerektiğini söylemişti. O dönem AB çapında internet üzerinden yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 84'i kış saati uygulamasını istemediklerini belirtmişti.

Avrupa Parlamentosu da Mart 2019'da büyük çoğunlukla saat değişikliği uygulamasının 2021'de kaldırılması yönünde tavsiye kararı almıştı. Avrupa Parlamentosu yaz ya da kış saatinden birinin seçilip onda kalınmasını istemişti. Ancak uygulamadan çıkıp çıkmayacaklarına üye devletlerin karar vermesi gerekiyor. Bunun ise yakın vadede gerçekleşmesi beklenmiyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@