banner112

Hollanda Diyanet Vakfı'ndan İzmir depremi yardım kampanyası

banner94

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından nakdi yardımda bulunmak isteyenler için yardım kampanyası başlattı.

HOLLANDA 01.11.2020, 18:07
Hollanda Diyanet Vakfı'ndan İzmir depremi yardım kampanyası
banner119

Son dakika deprem bilgilerine göre, hayatını kaybedenlerin sayısı 62'ye yükselirken, yaralıların sayısı ise 940'a ulaştı. Depremde en çok hasar alan yerlerin İzmir'in Seferihisar ve Bayraklı ilçeleri olduğu görülürken, artçı depremlerin de devam ettiği belirtiliyor. 

Cuma günü İzmir'de 6.6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), zarar gören depremzedeler için yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Hollanda Diyanet Vakfı, resmi sitesinden yayınladığı yardım kampanyası mesajında: 

''30 Ekim 2020 Cuma günü Türkiye’nin İzmir ili ve çevresinde meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem nedeniyle hayatını kaybeden kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yüce Allah her türlü felaket ve musibetlerden milletimizi ve bütün insanlığı korusun.

Deprem mağdurlarının acı ve üzüntülerini paylaşmak, bir nebze de olsa yaralarını sarmak ve yanlarında olduğumuzu göstermek için HDV olarak yardım kampanyası başlatmış bulunuyoruz. İzmir’deki deprem mağduru kardeşlerimize Yardımda bulunmak isteyenler NL75 RABO 0130 4045 35 hesap numarasına veya iDeal yoluyla yardımda bulunabilirler.''

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@