banner112

Hollanda'da yoğun bakım çalışanlarının yüzde 95'i ilk aşılarını yaptırdı

banner94

Hollanda'da 6 Ocak'ta başlayan aşı çalışmalarında yoğun bakım personelinin yüzde 95'inin ilk aşılarının tamamlandığı açıklandı. 

HOLLANDA 16.01.2021, 14:07
Hollanda'da yoğun bakım çalışanlarının yüzde 95'i ilk aşılarını yaptırdı
banner119

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo De Jonge, 6 Ocak'ta başlayan aşı çalışmalarında yoğun bakım, acil servis ve ambulans servislerinde görevli 40 bin personelin ilk aşılarının tamamlandığını açıkladı. Bakan De Jonge ilk aşıları tamamlanan personelin, 27 Ocak'tan itibaren ikinci doz alımına başlayacaklarını belirtti.

Önümüzdeki hafta huzurevi, bakımevi ve engelli vatandaşlara yönelik kurumlarda 15 bin hastanın aşılanmasına başlanacağı bilgisi verilirken, hastanelerde görev yapan eczacıların aşı yapmak için görevlendirildiği ifade edildi.

Hollanda'da ilk aşı yaşlı bakım merkezinde çalışan Fas kökenli hemşire Sanna Elkadiri'ye yapılmıştı. Hollanda'da aşı çalışmalarının başladığı 6 Ocak'tan bu yana toplam 55 bin kişiye aşı yapıldığı bilgisi verildi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@