banner112

Hollanda'da Yeşil Sol partisinin adayı Bouchallikht: Milli Görüş teşkilatlarını bir daha ziyaret etmeyeceğim

banner94

HOLLANDA 23.11.2020, 19:26 23.11.2020, 19:59
Hollanda'da Yeşil Sol partisinin adayı Bouchallikht: Milli Görüş teşkilatlarını bir daha ziyaret etmeyeceğim
© Foto: Werry Crone
banner119

Yeşil Sol (Groenlinks) partisinden 9. sırada aday olan Bouchallikht, kendisi hakkında yürütülen karşıt kampanya sonrasında sessizliğini bozdu ve Trouw gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Yeşil Sol (Groenlinks), aday olduğu gün ortaya çıkan ve Mısır asıllı ‘Müslüman kardeşler’ teşkilatına bağlı olduğu ve gizli bir ajandası olduğu iddaa edilen Bouchallikhte desteğini sürdürdüğünü belli etmişti.

Milli Görüşe mesafe koydu

Bouchallikt, bazı sağ kökenli gazetecilerin, kendisinin Milli Görüş teşkilatının faaliyetlerine katılım sağladığını ve seminerlere hatip olarak katıldığına dair yazdıkları haberlere karşı, ‘Milli Görüşün haremlik selamlık çerçevesinde faaliyet düzenlemesini uygun görmüyorum’ dedi. 

Bir daha Milli Görüş teşkilatlarına uğramayacağını belirten Bouchallikht, Hollandanın köklü teşkilatlarından olan Milli Görüş teşkilatlarına mesafeli olduğunu ifade etti. 

Groenlinks lideri Jesse Klaver da, Milli Görüş teşkilatlarını “yanlış” olarak değerlendirdiğini ulusal haber kanallarında beyan etmişti. 

Eşcinsellik ve kürtaj

Aynı söyleşide kendisine yöneltilen sorular sonrasında Bouchallikht eşcinsellerin evliliği ve çocuk kürtajı konusuna sıcak baktığını ve partisinin bu konuda serbestlikten yana olmasını desteklediğini belirtti.

Yeşil Sol (Groenlinks) partisinden 9. sıradan aday gösterilen Bouchallikht'in trouw gazetesine yaptığı açıklamalar sonrası Milli Görüşten bir basın açıklamasın yayımlandı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (2)
Korkut 12 ay önce
Bizler hicbir gorusden degiliz ama bu midili bayanin nasil bir musluman oldugu tsrtismali.
Gorgen 11 ay önce
Nasil bir muslumansinki harem Selam dan rahatsiz olup escinsellige yumusak bakiyorsun. Bence once kendini sorgulamasin ben kimim diye ?!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@