banner112

Hollanda'da yapılan aşı sayısı 8.5 milyon doza yaklaştı

Hollanda'da RIVM'in yaptığı açıklamada, ülke genelinde yapılan toplam aşı sayısının 8.5 milyon doza yaklaştığı ve vaka sayılarında yaşanan düşüşün hızla devam ettiği açıklandı.

HOLLANDA 24.05.2021, 15:58
Hollanda'da yapılan aşı sayısı 8.5 milyon doza yaklaştı

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü'nün yapmış olduğu açıklamada, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının 8 milyon 457 bin 934'e yükseldiği belirtildi.

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 2 bin 776 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıklarken, bugün açıklanan vaka sayısının dünden 680 daha az olduğu belirtildi.

RIVM, Hollanda'da günlük vaka sayılarında yaşanan kısmi azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranının da düşmeye devam ettiğini açıkladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören bin 731 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre bin 695'e gerilediği belirtildi. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 598 olduğu açıklandı.

Günlük can kaybında yaşanan düşüş devam ediyor

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  8 can kaybının ardından, son 24 saatte 11 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 553'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 628 bin 922 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@