banner112

Hollanda'da vergi dolandırıcılık zinciri kuran kişiler gözaltına alındı

banner94

Hollanda Kaçakçılık ve Mali Suçlarla Mücadele Bürosu (FIOD), ülke genelinde yaptığı operasyonlarda milyonlarca Euro KDV dolandırıcılığı yapan kişileri gözaltına aldı.

HOLLANDA 12.02.2021, 18:28 12.02.2021, 18:41
Hollanda'da vergi dolandırıcılık zinciri kuran kişiler gözaltına alındı
banner119

Hollanda Kaçakçılık ve Mali Suçlarla Mücadele Bürosu (FIOD), Vergi Dairesi (Belastingdienst)'den gelen ihbar doğrultusunda  Schiedam, Eindhoven, Capelle aan den IJssel, Rotterdam, Vlaardingen ve Zwijndrecht'te bulunan bazı ev ve işyerlerine baskın yaptı. 

Hollanda Kaçakçılık ve Mali Suçlarla Mücadele Bürosu (FIOD), yaşları 27, 41, 51 ve 53 arasında değişen dört kişiyi  en az 9 milyon Euro olmak üzere KDV dolandırıcılığından (btw-carrouselfraude) gözaltına aldı. Soruşturma devam ederken, kurulan sistemde hala ulaşılamayan kişilerin ve şirketlerin olduğu açıklandı.

Kurulan ticaret zincirinde milyonlarca Euro dolandırıcılık

FIOD, hem Hollandalı şirketler hem de AB içindeki şirketlerle ticaret yapan Hollandalı bir elektronik şirketinin, yasal ticaretten ödenecek satış vergisini azaltmak amacıyla hileli bir ticaret zinciri kurduğundan şüpheleniyor. 

Ödenmeyen KDV, dolandırıcılık zincirindeki diğer Hollandalı şirketlere fayda sağlarken, ödenmemiş KDV'yi diğer şirketler ödemiş gibi görünerek geri alıyorlar. Bu da ticarette dönen malların daha ucuz alınmasına ve satılmasına yol açıyor. KDV sahtekarlığı vergi sistemini zayıflatırken, ucuza alınan ve satılan mallar rekabete aykırı bir ortam zemini oluşturuyor. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@