banner112

Hollanda'da vaka sayısı düşmeye devam ediyor 

HOLLANDA 01.02.2021, 17:14
Hollanda'da vaka sayısı düşmeye devam ediyor 

Hollanda'da son 24 saatte 3 bin 280 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 27 olarak açıklandı.

Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde vaka sayısının düne göre 423 azalarak 3 bin 280 olarak tespit edildiği açıklandı. Hollanda'da son zamanlarda vaka sayıları düşmeye devam ederken, 1 Ekim'den bu yana günlük en düşük vaka sayısı kaydedildi.

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 270 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 639 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  40 can kaybının ardından, bugünde 27 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 14 bin 25'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 981 bin 663 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@