banner112

Hollanda'da vaka sayısı 900 bine yaklaştı

banner94

HOLLANDA 14.01.2021, 16:16
Hollanda'da vaka sayısı 900 bine yaklaştı
banner119

Hollanda'da son 24 saatte 6 bin 575 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini belirten RIVM,  hayatını kaybedenlerin sayısının ise 89 olduğunu açıkladı.

Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde vaka sayısı düne göre 437 artarak 6 bin 575 olarak tespit edildi.

Hollanda'da hastanelerde tedavi altınan hasta sayısı son 24 saatte 226 kişi artarken, hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 507 kişi olduğu belirtildi. Yoğun bakım ünitelerinde son 24 saatte 48 hasta daha tedavi altına alınırken, yoğun bakımda tedavi gören toplam hasta sayısının 693 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  122 can kaybının ardından, bugünde 89 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 12 bin 774'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 895 bin 710 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Szaa 10 ay önce
Bir yıl olacak herkes bunaldı . Akşamdan azıcık hava almak için arabayla biraz dolaşıyorlar Önlemde alıyorlar.Fakat bazı kişiler hiç dikkat etmiyorlar .Onların cezasını bizler çekiyoruz.İşte size kötü bir örnek..Korona yeni başlamıştı ben bir dükkânda işçilerin konuşmasına kulak misafiri oldum. Yanlarından geçerken duydum,Hollandalı kızlar ,. birinin korona olduğunu ve dışarda dolaştığını konuşuyordu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@