banner124
banner112

Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita düzeltildi

banner94

HOLLANDA 13.11.2020, 20:47 14.11.2020, 14:36
Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita düzeltildi
banner119

Hollanda'da bir okulun müfredatında Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk milletvekili Tunahan Kuzu'nun tepkisi üzerine düzeltildi.

Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu, sosyal medya hesabından, Rotterdam'da bulunan STC meslek okulunun müfredatında kullanılan Türkiye'nin yarısını Kürdistan ve Ermenistan olarak gösteren haritanın bulunduğu sayfayı paylaştı.Kuzu yaptığı paylaşımda tepkisini Hollandaca ve Türkçe şu şekilde dile getirdi:

"Rüyanızda görürsünüz! Türk ve Türkiye düşmanlığı Hollanda okullarında bakın nasıl bir boyut aldı."Kuzu'nun tepkisi üzerine yazılı açıklama yapan okul, hatanın düzeltilmesi için söz konusu müfredatın kaldırıldığını ve Türkiye'yi parçalanmış gösteren haritanın değiştirileceğini belirtti.

Açıklamada, müfredatı hazırlayan öğretmenin haritayı yeterince iyi değerlendirmediği ifade edilerek, bu durumun can sıkıcı olduğu fakat bilerek yapılmadığı savunuldu.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

banner123
Yorumlar (2)
Özkan Maraşlıoğlu 1 yıl önce
D... fikri neyse, zikri de odur.
Çoook beklersiniz.......
Korkut 1 yıl önce
Bir saglik kurulusundada salonlarda teroristlerin bir kac tane elleri silahli elden cizilmis resimleri vardi.bir iki yil oldu iyice sasirdilar.bir iki aydan fazla kadi sora degistirdiler
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@