banner112

Hollanda'da son 24 saatte Kovid-19 kaynaklı 85 kişi yaşamını yitirdi

banner94

Hollanda'da RIVM tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte  bin 779 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 85 olarak açıklandı. 

HOLLANDA 09.02.2021, 16:53
Hollanda'da son 24 saatte Kovid-19 kaynaklı 85 kişi yaşamını yitirdi
banner119

Hollanda'da yaşanan kar yağışının ardından, bazı test ve aşı merkezlerinin kapanmasından dolayı vaka sayısında ciddi düşüş yaşandı. Önümüzdeki günlerde açıklanacak günlük vaka sayılarında, test merkezlerinin kapalı olmasından dolayı artış yaşanması bekleniyor.

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 10 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 550 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  25 can kaybının ardından, bugünde 85 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 14 bin 511'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 1 milyon 9 bin 725 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@