banner112

Hollanda'da sokağa çıkma yasağına uymayan 6 bin kişiye daha ceza kesildi

banner94

Hollanda Polis Teşkilatı, geçen hafta sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 6 bin kişiye para cezası kestiğini açıkladı. 

HOLLANDA 08.03.2021, 13:58
Hollanda'da sokağa çıkma yasağına uymayan 6 bin kişiye daha ceza kesildi
banner119

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-13) önlemleri nedeniyle 30 Mart tarihine kadar uzatılması gündemde olan sokağa çıkma yasağı, altıncı haftayı geride bıraktı. 

Hollanda Polis Teşkilatı, geçen hafta sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 6 bin 14 kişiye para cezası uyguladıklarını açıkladı. Sokağa çıkma yasağının yanı sıra grup yasağına aykırı davranan 278 kişiye de para cezası kesilirken, 60 yasa dışı partiye son verildiği açıklandı. Hollanda polisi, 228 kişininde uyarıldığı bilgisini paylaştı.

Hollanda'da 23 Ocak'tan itibaren geçerli olan sokağa çıkma yasağı uygulaması,  21:00 - 04:30 saatleri arasını kapsarken, geçerli bir nedeni olmadan yasağı çiğneyenlere 95 Euro para cezası uygulanıyor. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@