banner124
banner112

Hollanda'da salı günü açıklanacak yeni korona tedbirleri basına sızdı

banner94

Hollanda'da bu ayın sonunda pandemi kurallarında yeni döneme geçiş yapılıyor. Hükümet 25 Eylül'de 1,5 metre mesafe kuralını kaldırmaya ayrıca, kafe, restoran ve bar gibi mekanlara girişte "Korona giriş belgesi" gösterme zorunluluğu kuralını getirmeye hazırlanıyor.

HOLLANDA 13.09.2021, 10:34
Hollanda'da salı günü açıklanacak yeni korona tedbirleri basına sızdı
banner119

Birçok kesimde merakla beklenen yeni korona tedbirleri toplantısı pazar günü Catshuis'de gerçekleştirildi. Görüşmede kabinenin çekirdek kadrosu ve Salgın Yönetim Ekibi (OMT) yetkilileri yer aldı. Görüşme sonrası basında yer alan haberlerde, düzenlenen olağan toplantıda 25 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak yeni dönemin korona tedbirlerinin masaya yatırıldığı belirtildi.

Görüşmede ele alınan tedbirlerin başında bir buçuk metre mesafe kuralı geldi. Buna göre; bir buçuk metrelik mesafe kuralı kaldırılırken,  yerine 13 yaşından büyük herkesin kafe, bar, restoran, kültür sektörü, etkinlikler ve profesyonel spor yarışmalarına girişlerde zorunlu "Korona giriş belgesi" göstermesi kuralının getirilmesi planlanıyor. Öte yandan peron ve duraklar hariç, tramvay, metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu devam edecek gibi gözüküyor.

Her ne kadar tiyatro, sinema salonları ve spor müsabakaları seyirciyle birlikte yapılacak olsa da bir müddet daha gece faaliyet gösteren gece klübü veya fast food satış yerleri gibi mekanlar kapılarını gece yarısı ile sabah 06.00 arasında kapalı tutmak zorunda kalacak. Çok seyircili konser gibi etkinlikler için hangi kuralların uygulanacağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Bu hafta Salı günü Başbakan Rutte ve Bakan De Jonge'nın düzenleyeceği bir basın toplantısı ile 25 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak yeni kuralları açıklaması beklenmekte.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@