banner124
banner112

Hollanda'da öğretmenlere koronavirüs test önceliği cuma günü başlıyor

banner94

Hollanda hükümeti geçen hafta ilk ve orta dereceli okullarda görev yapan öğretmenler ile sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık personeline testlerinde öncelik tanınması için karar almıştı.

HOLLANDA 16.09.2020, 16:59 16.09.2020, 17:10
Hollanda'da öğretmenlere koronavirüs test önceliği cuma günü başlıyor
banner119

Kararın ardından ilk ve orta dereceli okullarda öğretmenlere, koronavirüs testi konusunda öncülük tanınacak uygulama, Cuma gününden itibaren yürürlüğe girecek.

Her test yaptırmak isteyen öğretmene öncülük tanınmayacağını söyleyen eğitim sendikası AOb öncelikli test yaptırmak isteyen öğretmenlerde belirli şartlar aranacağını belirtti. 

Eğitim sendikası AOb, okul müdürünün öncelikli test kararı vermesi gerektiğini belirtirken, ayrıca yeri doldurulması zor olan öğretmenlere de öncelik verileceği açıklandı. Ayrıca öğretmen olmaması nedeniyle öğrencilerin eve gönderilmesi durumunda ise öğretmene test yaptırmada öncelik ve kolaylık sağlanacağı belirtildi.

Özel telefon numarası tahsis edilen öğretmenler, hızlı bir şekilde test yapılacak ve aynı gün test sonuçlarını alacak.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@