banner112

Hollanda'da milletvekili Kuzu: Her seçimde Türkler, Türkiye, Müslümanlar ve İslam üzerinden siyaset yapılıyor

banner94

Denk Partisi milletvekili Tunahan Kuzu, Hollanda'da yapılan her seçimde Türkler, Türkiye, Müslümanlar ve İslam üzerinden siyaset yapıldığını açıkladı.

HOLLANDA 16.02.2021, 21:25 16.02.2021, 21:41
Hollanda'da milletvekili Kuzu: Her seçimde Türkler, Türkiye, Müslümanlar ve İslam üzerinden siyaset yapılıyor
banner119

Hollanda'da üyelerinin çoğu Türk ve göçmenlerden oluşan Denk Partisi milletvekili Tunahan Kuzu, ülkede her seçimde Türkler, Türkiye, Müslümanlar ve İslam üzerinden siyaset yapıldığını söyledi. 

Kuzu, sosyal medya hesabından Hollanda Güvenlik ve Terörle Mücadele Kurumunun (NCTV) 15 Şubat'ta basına sızan Türkiye, Türkler ve ülkede yaşayan Müslümanlar hakkında güvenlik bilgilerini içeren taslak raporla ilgili video paylaştı. 

NCTV'nin yalan, eksik ve varsayımlarla dolu güvenlik raporunun basında yer aldığını belirten Kuzu, "Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de Hollandalı Türklere, Türkiye'ye, Müslümanlara ve İslam'a yönelik takıntılar gün yüzüne çıkıyor ve artıyor." ifadesini kullandı. 

Kuzu, "Basına sızdırılan taslak raporun tamamlanması için en az iki bakanlık ve çeşitli uzmanların bu taslak rapora göz atması gerekiyor fakat bütün siyasi partiler kınamak için hazır halde sıraya çoktan girmiş durumda." diye konuştu. 

Siyasi partilerin tek amacının basına sızan rapor üzerinden oy toplamak olduğunu ifade eden Kuzu, "Seçim zamanında alışmış olduğumuz manzaralar. Gerçek olan ise dünya genelinde terörden en fazla zarar gören ve can kaybeden ülkelerin başında Türkiye'nin gelmesidir. Alçak terör saldırıları ile onlarca değil yüzlerce vatandaşını şehit veren bir ülkeyi bu denli suçlamalara maruz bırakmak ucuz siyasetten başka hiçbir şey değildir." değerlendirmesinde bulundu. 

Kuzu, Denk partisi olarak Hollanda parlamentosunda bu tür haksızlıklara karşı her zaman mücadele edeceklerine dikkati çekerek, "Etnik kökenine veya dinine bakmadan Hollanda'da yaşayan herkesi sahiplenerek ayağa kalkıyoruz ve adaletsizliğe karşı asla gözlerimizi kapatmıyoruz." dedi. 

Hollanda'da korona önlemleri nedeniyle 15 - 16 - 17 Mart'ta genel seçimler üç günde yapılacak. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
B .can 9 ay önce
Evet bu seçimde hiç bir partiye oy vermemek lazım yanlızca denk partsisine oylarımız ya bunlar zaten kendi halkını koyun sürüsü yapmışlar hiç bir şeye ihtiraz edemiyorlar avrupanın en pahalı ülkesi
Kendi halkını bırakmış avrupa birliği ülkeleri besliyorlar bu yüzden her seçimde türkiyeyi ve islâmî öne çıkarıp burdan oy almaya çalışıyorlar diyer konularda zaten toplumu Uyutuyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@