banner124
banner112

Hollanda'da korona testi için para isteyen GGD çalışanı tutuklandı

banner94

Hollanda genelinden test randevusu almak için aranan GGD çağrı merkezinde çalışan bir kişi, arayanlardan para almaya çalıştığının tespit edilmesi üzerine tutuklandı. 

HOLLANDA 10.09.2020, 09:53 12.09.2020, 16:41
Hollanda'da korona testi için para isteyen GGD çalışanı tutuklandı
banner119

Randevu almak için arayanlardan önce bir miktar parayı verdiği hesaba yatırmalarını isteyen çalışan hakkında, GGD yetkilileri "korkunç" yorumunda bulundular. 

Bu testlerin ücretsiz yapıldığını söyleyen yetkililer, binlerce GGD çalışanının ağır bir tempoda ve büyük emekler harcayarak salgına karşı mücadele ettiği bir ortamda böyle bir olayın olmasından üzüntü duyduklarını ifade ettiler. 

GGD dolandırıcılık takip servisinin dün sinyallerini aldığı durumla ilgili mağdur olanların bulunması için çalışma başlatıldığı açıklandı. 

GGD tarafından yapılan şikayet üzerine 24 yaşında Rotterdamlı bir çalışan gözaltına alınırken, olası dolandırıcılıktan mağdur olanların sayısının 85 kişi olduğu belirlendi. 

Bu kişilerin ne kadar ödeme yaptıkları henüz bilinmiyor ancak GGD tamamına telefonla ulaşarak durumu düzelteceklerini bildirdi. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@