banner112

Hollanda'da 'korona giriş kartı' yerine 'korona bilekliği' yeterli olacak

banner94

Hollanda'da şehir merkezlerinde artık korona giriş belgesini bir kez göstermek yeterli olacak.

HOLLANDA 29.09.2021, 19:21
Hollanda'da 'korona giriş kartı' yerine 'korona bilekliği' yeterli olacak
banner119

Adalet Bakan Ferd Grapperhaus Çarşamba günü belediye başkanlarına gönderdiği yazılı bir açıklamada, şehirde belirli bölgelerdeki kafe, restoran veya kültür merkezlerine erişim için 'korona bilekliği' uygulanılabileceğini belirtti.

Bakanın açıklamasına göre; şehirde belirlenen bir bölge içerisinde geçerli olmak üzere, bir kez Korona Giriş Belgesi gösterildikten sonra, kişilere korona bilekliği takılacak. Bu sayede bir mekandan çıkıp başka bir mekana girmek isteyen bir vatandaş, sadece bu bandı gösterecek.

Bakan bu bilekliklerin 24 saat için geçerli olacağını ve bir başka kişiye devredilemeyeceğini, her gün ayrı bir bileklik bandının kullanılması gerektiğini ve ayrıca bu bilekliklerin kontrolünün belediyeler ve işletmeler tarafından yapılacağını kaydetti.

ilk olarak Breda ve Alkmaar'da denenen korona bileklikleri diğer belediyelerin de ilgisini çekti. Uygulamada vatandaşların sadece bir kere kontrolden geçmesi ve ayrıca işletmelerin girişlerde ekstra kapı kontrolü yükünün hafifleyecek olması, uygulamaya ilgiyi artırdı.

Bilindiği üzere geçen hafta sonundan itibaren kafe, restoran ve bar gibi katering sektörü, sinema ve tiyatro salonları, etkinlikler, festivaller, konserler, ve profesyonel spor yarışmalarının girişlerinde zorunlu olarak Korona Giriş Belgesi kontrolü yapılması gerekiyor. Gösterilen QR kodu ile vatandaşlar aşı olduklarını, son altı ay içinde korona geçirdiklerini veya 24 saat öncesine kadar test sonucunun negatif olduğunu beyan etmiş oluyor. gibi birşey

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@