banner112

Hollanda'da kafe, bar, restoran ve müzeye girişlerde 'Korona giriş belgesi' istenmesi gündemde

banner94

Hollanda'da kafe, bar ve restoran veya müzeye gitmek isteyen herkes, ay sonundan itibaren girişlerde korona için tam aşılı olduğunu veya negatif test sonucunun bulunduğunu göstermek zorunda kalabilir. 

HOLLANDA 03.09.2021, 20:35
Hollanda'da kafe, bar, restoran ve müzeye girişlerde 'Korona giriş belgesi' istenmesi gündemde
banner119

Sağlık Bakanı Hugo de Jonge bu gün yaptığı bir açıklamada, henüz karar verilmiş olmasa da Eylül sonundan itibaren vatandaşlardan kafe, bar, restoran ve müze gibi kamuya açık yerlere girişlerde  "Korona giriş belgesi" (coronatoegangsbewijs) istenebileceğini duyurdu.

De Jonge yeni dönem tedbirleri öncesi yaptığı açıklama ile Fransa'da olduğu gibi Hollanda'da da vatandaşların aşılı olduklarını veya negatif PCR testi sonuçlarını göstermek zorunda kalacağını, öte yandan 1,5 metre mesafe kuralının da iptal edilme ihtimalinin bulunduğunu açıkladı.

Pandeminin tamamen yeni bir aşamaya girdiğine vurgu yapan Bakan De Jonge, 18 yaşından büyüklerin yüzde 85'inin aşılandığını ancak yaklaşık 2 milyon insanın henüz yeterince korunamadığını dile getirdi. De Jonge "Bu bir ikileme yol açıyor. Aynı anda bir çok insan hastalanırsa, hastanelerde ki yatışlar artar. Bu durum hastanelerde yeni bir yoğunluk yaratır. Böyle bir şeyi tekrar yaşamak istemiyoruz. Ancak tüm korona tedbirlerinden kurtulmak isteyen toplumda da belli bir gerginlik var." dedi.

De jonge'ya göre bu ikilemden kurtulmak isteyen kabine, virüsün yayılmasını yavaşlatmak için yeni önlem arayışı içinde. Bu anlamda 'korona giriş belgesi' en mantıklı seçenek.

De Jonge açıklamasında, kabinenin aşı zorunluluğundan yana olmadığını vurgularken, "seçim serbestisi sona erdi" yorumunu yaparak, eğer hükümet müdahale etmezse toplumdaki gerilimlerin artacağını düşündüğünü dile getirdi.

Kabine korona tedbirlerinin nasıl uygulanacağı konusunda, Salgın Yönetim Ekibi (het Outbreak Management Team- OMT) uzmanlarından alacağı tavsiye doğrultusunda, 14 Eylül'de bir karar alacak. Yeni tedbirlerin 25 Eylül'de yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Ahmed cetin 2 ay önce
Bu resmen dayatmadir.insanlarin demokrasi haklarina saldiridir.Hani Hollanda democratie bir ulkeydi?Bu diktatorlugun ta kendisidir.Insanlara korku baskisi kurarak korona asisini enjekte ettiler insanlarin bagisiklik sistemini cokerttiler.Bunu basardilar.Bundan sonra ani olumler olacak bunları insanlar gorecekler ve aşı olmanin ne kadar yanlış oldugunun farkina varacaklar.Korona asisinin faydasi yokntam tersine sizin daha çabuk olmenizi saglayan bir zehir
Insanlar sizler kendi kendizini astiniz

Geri dönüşu yok artik

Geçmiş olsun asisini yaptiranlara
Turgut koc 2 ay önce
Gotunuzden element uydurmayin ya bu aşıya karisyiz diyen cakallarada uymayın.
FPB 2 ay önce
Bunu izleyin. OYUN bitti gercekler ortaya cikiyor ve bu INSANLIK KAZANIYIR demek. Insanlar unandi siz de uyanin artik ve bu sonduz diktatorlugu sona goturelim.

https://youtu.be/L_9J-Jxhyi8
Ve bu onemli bilgileri dinleyin.
https://www.bitchute.com/video/VqkJ0KCpBkp5/?fbclid=IwAR1e5NPI1-4GMS1OAAO5oErdhw4hakV4NVXeOEFb_CzrP-z70k-RD00q0K8

Gelişmelerden Haberdar Olun

@