banner112

Hollanda'da Hz.Muhammed'e hakaret eden öğretmeni tehdit eden kadın gözaltına alındı

banner94

Hollanda'nın Rotterdam şehrinde karikatür yüzünden bir öğretmene yönelik yapılan tehdit nedeniyle 18 yaşındaki bir kadın gözaltına alındı.

HOLLANDA 06.11.2020, 12:10 06.11.2020, 13:20
Hollanda'da Hz.Muhammed'e hakaret eden öğretmeni tehdit eden kadın gözaltına alındı
© Foto: Google maps
banner119

Rotterdam Polisi, Emmaus Koleji'nde görev yapan bir öğretmene yönelik tehdit nedeniyle bu sabah 18 yaşındaki bir kadını tutukladığı bilgisini paylaştı. 

Öğretmenin, okuldaki sınıflardan birinde asılı olan bir karikatür nedeniyle tehdit edildiği belirtildi. 2015 yılında Inktspotprijs ödülünü kazanan Joep Bertrams'ın karikatüründe, bir cihatçı tarafından başı kesilen birinin katiline dilini uzattığı resmediliyor. 

Öğrenciler ise geçtiğimiz günlerde Fransızca öğretmeni Samuel Paty'nin öldürülmesinin ardından, öğretmenin karikatüre atıfta bulunarak cihatçıyı Hz.Muhammed'e benzettiğini açıklamışlardı.

Polis, tutuklanan şüphelinin sosyal medya aracılığıyla yayınlamış olduğu mesajda, toplumu okula ve öğretmene karşı suç işlemeye teşvik ettiği gerekçesiyle gözaltına aldığını açıkladı. 

Okul yönetimi yapmış olduğu açıklamada, söz konusu karikatürün okulda beş yıldır asılı olduğunu belirtirken, son günlerde sosyal medyada sıkça paylaşılmasının ardından karikatürün bağlamından kopartıldığını açıkladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Korkut 12 ay önce
O karikatiri oraya asanlar.suclu.Islamla alakadi olmayan katilleri Alemlere rahmet peygambere benzetmek cok cirkindir.O olmadaydi belki gunes dogmazdi arsa gidisaat cok kotu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@