banner112

Hollanda'da huzurevlerinde vaka sayısı ilk dalganın üzerine çıktı

banner94

Hollanda'da RIVM tarafından yapılan açıklamada huzurevlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artmaya devam ettiği açıklandı. 

HOLLANDA 03.01.2021, 15:16 03.01.2021, 15:58
Hollanda'da huzurevlerinde vaka sayısı ilk dalganın üzerine çıktı
banner119

Hollanda'da Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde son iki hafta içerisinde en az bir koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edilen huzurevi sayısının 840 olduğu açıklandı.

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının zirve yaptığı 15 Nisan tarihinde en az bir Kovid-19 enfeksiyonu olan 828 huzurevi bulunuyordu. Açıklanan son verilere göre, pandeminin ilk zirve yaptığı dönemin üzerine çıkıldığı ifade edilirken, aşılama planı ile birlikte vaka sayısının düşeceği tahmin ediliyor.

Hollanda'da Kovid-19 kaynaklı ölümlerin, ne kadar hızlı artmaya devam ettiği kısmen huzurevlerindeki enfeksiyon sayısına bağlı olarak ilerlediği belirtildi. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@