banner112

Hollanda'da hastanelerdeki doluluk oranı son beş haftanın zirvesine çıktı

banner94

Hollanda'da son günlerde tekrar artış göstermeye başlayan günlük vaka sayıları, hastanelerdeki doluluk oranını son beş haftanın zirvesine taşıdı. 

HOLLANDA 15.03.2021, 18:07 15.03.2021, 18:18
Hollanda'da hastanelerdeki doluluk oranı son beş haftanın zirvesine çıktı
banner119

Hastanelerde tedavi gören korona hastası son beş haftanın zirvesinde

Hollanda'da vaka sayılarında artış yaşanmasının ardından, hastanelerdeki doluluk oranı artmaya başladı. 

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM)'in yaptığı açıklamada, hastanelerde korona tedavisi gören hasta sayısının 8 Şubat'tan bu yana ilk kez 2 binin üzerine çıktığı belirtildi. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören bin 915 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre 2 bin 28'e yükseldiği açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 564 olduğu belirtildi. 

Vaka sayısı artıyor

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 5 bin 549 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Hollanda'da iki aydır en yüksek günlük vaka sayısı, 6 bin 446 pozitif vaka ile iki gün önce rapor edildi. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 447 daha az olduğu belirtildi.

Hollanda'da Kovid-19 kaynaklı günlük can kaybı düşüyor

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  24 can kaybının ardından, son 24 saatte 18 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 16 bin 87'ye yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 162 bin 661 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın 

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@