banner112

Hollanda'da geçiçi hükümet, mayıs tatilinin ülke içinde geçirilmesini istiyor

banner94

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında alınan, olumsuz seyahat tavsiyesinin mayıs ayı ortasına kadar yürürlükte kalacağı açıklandı.

HOLLANDA 22.03.2021, 17:26 22.03.2021, 17:45
Hollanda'da geçiçi hükümet, mayıs tatilinin ülke içinde geçirilmesini istiyor
banner119

Hollanda hükümet daha önce, yurt dışına seyahat etmenin koronavirüsün yayılmasına neden olacağı gerekçesiyle, "Kesinlikle gerekli olmadıkça seyahat etmeyin" uyarısında bulunmuştu. 

Yarın Başbakan Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo De Jonge, alınan yeni ek önlemleri açıklayacaklar. Hükümete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, yaklaşmakta olan mayıs tatili için geçiçi hükümetin şimdiden önlemlerini almaya başladığı belirtildi. 

Geçiçi hükümet, son günlerde yaşanan vaka artışının ardından, vatandaşların bu yıl 1-9 Mayıs tarihlerini kapsayan mayıs tatilini ülke içinde geçirmelerini istedikleri belirtildi. Bu nedenle daha önce açıklanan nisan ayı ortasına kadar olan olumsuz seyahat tavsiyesinin mayıs ayı ortasına uzatılacağı bilgisi paylaşıldı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Ahmet 8 ay önce
Bu yazda kaldik buralarda mayis a karistilarsa yaz sezonuna da karisirlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@