banner112

Hollanda'da DENK partisi lideri Farid Azarkan ve çocuklarına ölüm tehditi

banner94

HOLLANDA 18.11.2020, 09:32
Hollanda'da DENK partisi lideri Farid Azarkan ve çocuklarına ölüm tehditi
banner119

Hollanda DENK partisi lideri Farid Azarkan, geçtiğimiz hafta mecliste Müslümanların Pergamber(sas)’e hakaretin suç olmasıyla ilgili başlattıkları imza kampanyasının demokratik bir hak olduğunu savunması sonrasında yaşanan tartışmalar nedeniyle tehditler aldığını ve Ulusal Terörizmle Mücadele ve Güvenlik Merkezi’ne (NCTV) başvurduğunu açıkladı.

Farid Azarkan, mecliste bütün partilerin adeta saldırısına uğradığı ve hakarete varan tartışmaların yaşandığı günün sonrasında evine tehdit mektupları geldiğini ve çocuklarının isimlerinin ve okullarının sosyal medyada paylaşıldığını katıldığı bir televizyon programında anlattı.

DENK lideri Azarkan, konuyla ilgili olarak Ulusal Terörizmle Mücadele ve Güvenlik Merkezi (NCTV)’ye başvurduğunu söyledi. Kurumun kendisinin güvenliği için tedbirler alacağını söyledi ancak detaylardan bahsetmedi.

Azarkan, ayrıca imza kampanyasının zamanlamasının yanlışlığı konusunda hemfikir olduğunu ve daha önce de söylediği gibi, Fransa’da yaşanan öğretmen olayının psikopatça bir cinayet olduğunu belirtti.

Hollanda’da göçmen kökenli birçok kişinin artık kendi fikrini rahatlıkla söyleyemediğine de dikkat çeken Azarkan, işlenen bir suçtan dolayı, aleyhinde konuşmayınca bütün Müslümanların sorumlu tutulduklarını söyledi. Bunun da inanç ve ifade özgürlüğüne aykırı olduğunu vurguladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (4)
O. Prutte 12 ay önce
Bunlara (iktidar partileri) oy vermeyin,Islam,yabancı düşmanlığı devlet politakası haline geldi,okullara kadar indi.
Kışkırtmak, için kendini yırtan bir grup var.
Korkut 12 ay önce
Ne gunlere kaldik.Allahim.1400 yil once cole inen nur butun dunyayi aydinlatti.bazi kafalar hala nasibini almadi.Inancindan dolayi azarkani tehdit edenleri kiniyoruz.bizim inancimiz bize.onlarin i nanci kendilerine
cngz 12 ay önce
cok korktuysa fas a gitsin.orada guvende hisseder kendini.
Szaa 12 ay önce
Bir suç işlenip ....islâm suçlanamaz, Birileri suçu işleyip bizlerin üstüne yıkamaz, kabul etmiyoruz ve savunmuyoruz. Peygamberimiz ne demiş? Resmimi görürseniz basın geçin, değer vermeyin.Çünkü resim tapmak gibi oluyormuş .Peygamberimiz bu zamanları önceden biliyordu ....onun için provakasyonlara gelmeyin , zaten kötü niyetlilerin istediğide bu....Dünyada bir sürü inanç var. Neden bukadar inancımıza yükleniliyor , Her insanın Yanlış olanı açıklamaya ve kendi inancını ve Doğru olanı savunmaya hakkı vardır. İnsan eğer konuşamıyorsa kendini nasıl ifade edecek ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@