banner112

Hollanda'da camiye tehdit mektubu: Müslümanlar diri diri yakılmalıdır

banner94

Hollanda’nın Almere kentindeki Ömer İbn El Hattab Camisi'ne "Müslümanlar diri diri yakılmalıdır" ifadelerini içeren tehdit mektubu gönderildi. 

HOLLANDA 09.04.2021, 16:23
Hollanda'da camiye tehdit mektubu: Müslümanlar diri diri yakılmalıdır
banner119

Hollanda’nın Almere kentindeki Ömer İbn El Hattab Camisi'ne "Müslümanlar diri diri yakılmalıdır" ifadelerini içeren tehdit mektubu gönderildi. Ayrıca ülkede geçen hafta birçok camiye bir zarf içinde Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatür gönderildi.

Caminin sosyal medya hesabından, caminin son 6 yılda 3 defa saldırıya uğradığı bilgisi paylaşıldı.

"Müslümanlar diri diri yakılmalı"

Paylaşımda, bu kez camiye tehdit mektubu gönderildiği açıklandı. Gönderilen mektupta şu ifadelerin yer aldığı kaydedildi:

"Müslümanlar suçludur ve diri diri yakılmalıdır. Bütün camiler yakılmalıdır. Tüm Faslılar ve Türkler ülkeyi terk etmelidir yoksa Auschwitz'deki Yahudiler gibi gazla boğulacaktır. Yaşasın Zafer (Sieg Heil). Adolf Hitler hala yaşıyor."

Olay araştırılıyor

Cami cemaatinin tehdit mektubunun içeriğinden çok korktuğu ve bu tehditlerin daha ne kadar süreceğini sorduğu kaydedildi.

Yerel basında çıkan haberde de cami vakfı yöneticilerinin polise şikayette bulundukları ve polisin olayı araştırdığı aktarıldı.

Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürler de gönderdiler

Haberde, ülkede geçen hafta birçok camiye bir zarf içinde "Toplumumuzda kendini acındıranlara Paskalya hediyesidir" yazılı çocuk bezi ile Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin bulunduğu parçalanmış kağıtların ve Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürünün gönderildiği bilgisi de paylaşıldı.

Geçen hafta ayrıca, Gouda kentindeki Fas İslam Derneğine bağlı inşa halindeki Esselam Camisi'nin 40 yaşında bir saldırgan tarafından kundaklandığı ve camide hasar oluştuğu bildirilmişti.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (3)
Acıda olsa gerçek 7 ay önce
Bencede
Maraşlıoğlu Ş. 7 ay önce
Ailen Müslümana oradan başla mesela! Yok deyil ve deyil sen H.s.ktirrrr
Szaa 7 ay önce
Zaman ilerliyor ama maalesef insanlar kendini geliştireceğine geriye dönüyor.Maalesef ve Maalesef hayat tekerrürden ibaret.Eskiden boşuna felâketler olmamış. Her zulümden sonra!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@