banner124
banner112

Hollanda'da burka yasağı sözlü tacizleri artırdı

banner94

Hollanda'da geçtiğimiz yıl ağustos ayında yürürlüğe giren burka yasağının hazırlanan rapor doğrultusunda İslamafobiyi arttırdığı ortaya çıktı. 

HOLLANDA 21.09.2020, 12:00 21.09.2020, 14:04
Hollanda'da burka yasağı sözlü tacizleri artırdı
banner119

Hollanda'da İslamafobiyi Bildir Vakfı, geçtiğimiz yıl ağustos ayında toplu taşıma araçları, devlet daireleri, eğitim ve sağlık sektöründeki binalarda yürürlüğe giren burka yasağının kaldırılmasını istiyor.

Vakıf, konu hakkında hazırladığı raporda burka yasağının Hollanda'da İslamafobiyi arttırdığını ortaya koyarken, rapor sonucunu Temsilciler Meclisi'ne gönderdi.

Raporda burka ve peçe takan kadınların sözlü taciz ve sivil müdahale endişesi taşıdığı belirtilirken, Vakıf burka yasağının yeniden gözden geçirilmesini ve kaldırılmasını talep ediyor.

Hollanda genelinde 200 ile 400 kişi arasında peçe veya burka takan kadın bulunduğu belirtilen raporda, yasağın uygulanmaya başladığı günden bu yana 57 kadının şikayet dilekçesi verdiği bildirildi. Vakıf bu rakamın çok daha fazla olduğuna işaret ederken, her sözlü tacize uğrayan burka veya peçe takan kadınların şikayet etmekten çekindikleri belirtildi. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@