banner112

Hollanda'da bir okul sınavında Müslümanları hedef haline getiren sorulara tepki

banner94

HOLLANDA 21.11.2020, 15:58 21.11.2020, 16:49
Hollanda'da bir okul sınavında Müslümanları hedef haline getiren sorulara tepki
banner119

Hollanda'nın Leidendorp kasabasında bulunan Protestan Visser 't Hooft Lisesinde din dersinde, öğrencilere sınav olarak İslam düşmanlığı içeren sorular sorulması büyük tepki topladı.

Öğrencilere verilen ödevde bir gazete köşe yazısı yazmaları isteniyor ve bunun için bazı soruların cevaplarının o yazıda yer alması isteniyordu.

Sorular arasında ise; 

  • inanç özgürlüğü terör saldırısı yapan Müslümanlar içine ne anlama geliyor 
  • nasıl oluyor da İslam adına bu kadar terör saldırısı gerçekleştiriliyor 
  • insanlar nasıl oluyor da bu kadar şiddet içeren bir dine inanıyorlar
  • neden bu kadar çok Müslüman terörist var 

gibi önyargılı ve İslam'ı ve Müslümanları suçlayıcı, belirli bir görüşün propagandasını içeren tuhaf yaklaşımlar olduğu görüldü. 

Olaya tepki gösteren DENK partisi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "İslamofobi kötüdür ve bunu asla okullarda öğretmemeliyiz" ifadelerini kullandı.

Okul tarafından yapılan açıklamada ise; "Visser 't HooFt Lisesi, herhangi bir inanç grubunun tamamını, küçük bir grubun yaptıklarından sorumlu görmez. Okul olarak din dersinde bu sorulan soruları onaylamıyoruz. Etnik köken, inanç veya siyasi yönetimden bağımsız olarak birbirimize saygı duyuyoruz ve bu ödevin incittiği insanlar adına üzgünüz. Amaç bu değildi." denildi.

DENK Partisi lideri Farid Azarkan, okulunun açıklamasını olumlu bulduğunu ancak bu soruların nasıl o ödeve dahil olduklarının bulunmasını istediğini belirtti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (7)
Fatma 12 ay önce
batı islama hamile bunlar doğum sıkıntıları Allahın izniyle islam batıyı kapsayacak
onun korkusunu yaşıyorlar her zorluğun bir kolaylığı vardır Allah var gam yookk
Özkan Maraşlıoğlu 12 ay önce
Güneşi balçıkla sıvamaya uğraşıyor beyinsizler.
Homoseksueller 12 ay önce
Sapkın bir toplum kendi yaptıkları teröre ne demeli acaba ? Kendileriyle yuzlesemiyorlar bile
Szaa 12 ay önce
Kullarını yaradan Allah, Sen ister tanı ,ister tanıma Sana rızık veriyor.Ve Seni doğru olana çağırıyor.Sen onun yolundan saparsanda, sana geçinmelik mühlet veriyor. Ve zebaniler cehennem kapısında soruyorlar ....Size bildirilmedimi ? O nlar evet bildirildi. Ama ziyana uğrayanlardan oluyor o zulmedenler.
Korkut 12 ay önce
Islam sevgi baris kardeslik dinidir.kasden bir adam oldurmeyi butun insanlari olldurmus gibi gunah sayar.adam oldurmek haram.haya ti olan her seye.merhameti emreder.Deasi dunyanin muslumanlarin ba sina bela edenler Basta Abd .Ab ligi deas bir teror orgutudur.Islam teroru kesinlikle reddeder.deasi Islama mal gosterenlerin ne kadar kasitli cahil ve kotu niyetli olduklari belli.Tepe tepe kullaniyorlar.Zalimler istemesede Allah nurunu tamamlayacakdir.Allahin vadi vardir.Inaniyorsak Allah bizimledir.bu iftiralarida kiniyoruz.beyinsizler.insan bilmedigine dusmandir.Islami arastir.Al oku bilenlere sor.
Fatma 12 ay önce
her türlü kötülüğü yapan kendileri ama yaptıkları bütün kötülükleri islama yüklüyorlar oda yetmez gibi bide iftira Allah cc müslümanlar cümlesi ni korusun muhafaza etsin HasbünAllah veniğmel vekil niğmel mevla veniğmel nesır
Abdulhakim 12 ay önce
Yüce Dinimizi kullanarak biryere Varamayacaksınız Gerçek Terorist Avrupa’dır siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz Ey Hollanda Bosna Hersek teki müslümanları ne hale getirdiniz başta siz kendinize bakın Kimsenin Dinine İnancına Dil Uzatmaya Hakkınız Yok Biz Müslümanlar Olarak Hiç Birzaman Demedik Yahudidir-Hristandır Yok Yok Eceli Gelen iT Duvara işermiş Doğru Bir Söz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@