banner112

Hollanda'da AstraZeneca aşısını istemeyenlere başka aşı yapılacak

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, AstraZeneca aşısını yaptırmak istemeyen yetişkinlerin yakın zamanda başka aşı seçebileceklerini açıkladı.

HOLLANDA 02.06.2021, 11:55
Hollanda'da AstraZeneca aşısını istemeyenlere başka aşı yapılacak

Hollanda'da geçiçi hükümetin Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca şiketinin birlikte geliştirdiği koronavirüs aşısını yaptırmak istemeyen yetişkinlerin  yakın zamanda başka aşı seçebileceklerini açıkladı. 

Hollanda'da 8 Nisan'dan bu yana sadece 60 yaş üstüne kullanılan AstraZeneca aşısı, kan pıhtılaşması nedeniyle ölümlere yol açtığı için yasaklanmıştı. Avrupa İlaç Ajansı (EMA), AstraZeneca aşısının faydalarının risklerden daha ağır bastığını açıklamış, kan pıhtılaşmasının aşının 'çok nadir' yan etkisi olarak listelenmesi gerektiği sonucuna vardığını ifade etmişti.

Bakan De Jonge, yakın zamanda AstraZeneca ile aşı olmak istemeyen yetişkinlerin, Pfizer-BioNTech, Moderna veya Janssen aşılarından birisini yaptırabileceklerini açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@