banner112

Hollanda'da artan vaka sayısı nedeniyle tamamen kapanma gündeme alındı

banner94

Hollanda'da günlük yeni vaka sayılarının artması üzerine alınan önlemlerin yetersiz kaldığı ve sertleştirileceği gündeme alındı.

HOLLANDA 13.12.2020, 16:23
Hollanda'da artan vaka sayısı nedeniyle tamamen kapanma gündeme alındı
banner119

Hollanda'da 4 Ekim tarihinden itibaren restoran, kafe ve barlar kapalı tutulurken, 14 Ekim tarihinde güncellenen yeni önlemlerin günlük vaka sayılarının düşürülmesi için yeterli olmadığı biliniyor. 

Hollanda'da temel ihtiyaçların tedarik edildiği iş yerlerinin dışında tüm iş yerlerinin kapatılması gündeme alınırken, uygulamanın en az iki veya üç hafta yürürlükte kalması düşünülüyor. 

Marketler, eczaneler, bankalar, benzin istasyonları, oto tamirhaneler gibi iş yerleri yasağın dışında kalırken, berber, kuaför, güzellik merkezleri ve masaj salonu gibi iş yerlerinin de yasağa dahil edileceği Hollanda medyasında sık sık yer almaya başladı. 

Hollanda'da sağlık sektörünün zor bir süreçten geçtiği pandemi döneminde, hem sağlık sektörünün ve çalışanlarının yükünü hafifletmek, hem de koronavirüsün yayılımını en aza indirmek için önlemlerin sertleştirileceği zaten biliniyor. Öğrenciler için yaklaşmakta olan iki haftalık Noel tatilinin bir hafta daha uzatılarak üç haftaya çıkarılması da önlemler arasında yer alabileceği düşünülüyor. 

Hollanda'da önümüzdeki Salı günü basın toplantısı yapacak olan Başbakan Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo De Jonge'nın yeni önlemleri açıklaması bekleniyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (4)
Aksaraylı 11 ay önce
Ne hıkmetse allmanyada bı anda vaka azaldı onlemler azaldı şimdi almanyada bı anda yüksrlen vaka hollandadada yukseldi. Sıkı tedbur alan almanya hollandadada alınacakmış. Gecın bunları karsınızda ahmakmı var milletle dalga gecmeyi burakında önlem alın yoksa bu vaka bigün sizide bulur
Aksaraylıların hepsininnn... 11 ay önce
..
Fenasi Kerim 11 ay önce
ee milyonlarca aşılanacak insan var.
az daha manipulasyon yapmaları lazım.
Aksarayoğlu 11 ay önce
Aşı İçin millete daha fazla korku vermek gerekecek, o yüzden yine başladılar korku pompalamaya

Gelişmelerden Haberdar Olun

@