banner112

Hollanda'da 12 - 17 yaş grubuna Pfizer BioNTech aşısı uygulanacak

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo De Jonge, Sağlık Konseyi'nin tavsiyesi doğrultusunda risk grubunda yer alan 12 - 17 yaş arasına Pfizer BioNTech aşısı uygulanacağını açıkladı.

HOLLANDA 09.06.2021, 15:29
Hollanda'da 12 - 17 yaş grubuna Pfizer BioNTech aşısı uygulanacak

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo De Jonge, Sağlık Konseyi'nin (Gezondheidsraad) tavsiyesi doğrultusunda  risk grubunda yer alan 12 - 17 yaş arası çocuklara Alman menşeili yeni tip koronavirüs aşısı (Kovid-19) Pfizer BioNTech aşısı uygulanacağını açıkladı. 

Bakan De Jonge , her yıl grip aşısı için davet edilen 12 - 17 yaş arası ve özellikle obez çocuklar için Sağlık Konseyi'nin vermiş olduğu tavsiyeyi onayladığını belirtti. Bakan De jonge istisnai durumlarda ise doktorların çocuğun aşı olup olmayacağına karar verebileceğini açıkladı. 

Sağlık Konseyi (Gezondheidsraad), sağlıklı çocukların aşılanmasına ilişkin tavsiyelerin ise yakın zamanda değerlendirmeye alınacağını açıkladı. Konsey daha önce risk grubunda yer alan 16 ve 17 yaşındaki çocukların aşılanmasını tavsiye etmişti. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@