Hollanda başbakanı Rutte, Wilders'e sahip çıktı

banner94

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin Başkanı Geert Wilders'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan karikatür paylaşımı büyük tepki çekmeye devam ediyor. 

HOLLANDA 27.10.2020, 16:14 27.10.2020, 16:23
Hollanda başbakanı Rutte, Wilders'e sahip çıktı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, gazetecilere yapmış olduğu açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Rutte: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok basit bir mesajım var. Hollanda'da her alanda ifade özgürlüğü var, bu durum politikacıların karikatürlerini de içeriyor."

Rutte, suç duyurusunun ifade özgürlüğünün kısıtlanmasına yol açabileceği için bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Rutte: "Geert Wilders'a kimsenin sınır çizmesinden korkmuyorum, o yoluna devam edecek. Ancak diğer insanların bundan dolayı şüpheleri olabilir." açıklamasını yaptı.

Irkçı Wilders’ın alçak paylaşımı

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) Başkanı Geert Wilders, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yönelik sözlerinin Hollanda medyasında geniş yer bulmasının ardından, Twitter hesabı üzerinden Cumartesi akşamı terörist yazılı karikatürün yer aldığı bir paylaşımda bulunmuştu.

Irkçı lider Geert Wilders, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başında Ak Parti yazılı bir el bombasıyla tasvir edilen karikatürün üzerine terörist yazarak paylaşırken, hakaret içerikli paylaşımı nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU 

Yorumlar (6)
Misafir 10 ay önce
Sayin Tuhan kuzu nerdesin seni bu turk milleti bosa secmedi bunlarin agzinin payi vereceksin diye secti bu millet bunu unutmaz gelecek secimlerde oy vermez konusacaksin..
Mehemt 10 ay önce
Kopek kopegi isirmaz
Aylin 10 ay önce
Tabiki birdahaki secimlerde rute simdiden hazirlik yapiyor Boyle yaparak hollanda halki yuzde yuzu yabanci dusmani bekleyip gorecegiz
Bahadır 9 ay önce
Yalan ve iftiralar konuşma özgürlüğü olamaz siz daha iyi bilirsiniz aşalık olmayı uyuşturucu ve kadın ticaretinden parayı bulunca alçak olan isminizi silmeye çalışıyorsunuz eski mesleğiniz korsanlık yeni ismi terörist
T 10 ay önce
OROSPU COCUGUSUNUZ IKINIZDE SEREFSIZ KAHPELER
Isterseniz nikah lan kopekler serefsizle 10 ay önce
Ben ce nikah lansinlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@