banner112

Hollanda Başbakanı Rutte bisikleti ile Kral Willem Alexander'a istifasını sunmaya gitti 

banner94

Hollanda'da koalisyon hükümetinin istifasının ardından, Başbakan Mark Rutte bisikletine binerek Kral Willem Alexander'a istifasını sunmaya gitti.

HOLLANDA 15.01.2021, 16:20 16.01.2021, 11:59
Hollanda Başbakanı Rutte bisikleti ile Kral Willem Alexander'a istifasını sunmaya gitti 
© Foto: Beeld NOS
banner119

Hollanda'da dört partiden oluşan koalisyon hükümetinin istifa kararı almasının ardından, Başbakan Mark Rutte Binnenhof'daki ofisinden ayrıldı. Kral Willem Alexander'ın yan avluda bulunan Huis ten Bosch sarayına istifasını sunmaya giden Başbakan Rutte, Başbakanlık Ofisi'nden bisikletine binerek ayrıldı. 

Kral Alexander'ın yan avluda bulunan sarayına giderken polisler ve basın mensuplarının eşlik ettiği Başbakan Rutte, çıkışta protesto gösterileri ile karşılaştı. Protestocuların arasından bisikleti ile geçen Başbakan Rutte, açıklama yapmaktan kaçındı.

Lahey'e yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Kral Willem Alexander'ın istifa başvurusunu kabul edeceği belirtilirken, Mart ayında yapılacak seçimlere kadar "Krallığın çıkarları için gerekli olanı" yani görevlerinin başında kalmalarını Başbakan Rutte'den isteyeceği ifade edildi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Serdar 10 ay önce
Ayrımcılık ne oldu bitti mi şimdi yahu gidin işinize ayrımcılığı isteyen zaten halk ve halkı galyana getiren medya medyayı besleyen para baronları. Öküzün altında buzağı arayan zihniyet degismedikce ülke de ne demokrasi olur ne insan hakları hepsi hikaye.
E.H 10 ay önce
Ne yani bisikletle gitmesi yaptıgı haksızlıgı örtecekmi
O kadar madur olan halkın hakkı bisiklette gittigi için yokmu olacak
Ergun 10 ay önce
Arkadaki saray kapisini bari fotoshoplarsaydi sarayin bahcesinden sarayin kapisina kadar bisikletle git adamsansinlar misali vergi dairesinden götürdüler paraları şimdi masum oyunları oynuyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@