banner112

Denk Partisi lideri Azarkan'dan ilk açıklama geldi

banner94

Hollanda'da yapılan 15-17 Mart 2021 genel seçimlerinde, ilk belirlemelere göre Denk Partisi'nin bir sandalye kaybederek 2 milletvekili çıkardığı açıklandı. 

HOLLANDA 18.03.2021, 00:21 18.03.2021, 00:28
Denk Partisi lideri Azarkan'dan ilk açıklama geldi
banner119

Hollanda'da akşam saat 21:00'da son bulan oy verme işleminin ardından resmi olmayan ilk sonuçlar, kamu yayın ajansı NOS tarafından açıklandı.

Resmi olmayan sonuçların açıklanmasını ardından konuşan Denk Partisi lideri Farid Azarkan, "Dürüst olmak gerekirse, bu beni hayal kırıklığına uğrattı" dedi. Farid Azarkan, tercihli oyların sayımının ardından üç milletvekili çıkarmayı hala ümit ettiklerini belirtti. 

Resmi olmayan seçim sonuçlarının tam bir hayal kırıklığı olduğunu ifade eden Azarkan, Hollanda siyasetinin aşırı sağa yöneldiğini açıkladı. 

Azarkan, aşırı sağ partilerin azınlıklar için gözlerinin ve kulaklarının kapalı olduğunu ifade ederek, "Aşırı sağ partilerin hukukun üstünlüğüne çok yakın olmadığını görüyoruz. Sonuç olarak, Temsilciler Meclisi'nde Denk Partisi'nin varlığına aşırı ihtiyaç var." açıklamasını yaptı. 

Denk Partisi, Hollanda'da ilk defa girdiği 15 Mart 2017 genel seçimlerinde üç sandalye kazanarak, Selçuk Öztürk, Farid Azarkan ve Tunahan Kuzu'yu Temsilciler Meclisi'ne göndermişti. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın 

©️SONHABER.EU

Yorumlar (2)
E gürses 8 ay önce
Demekki müslümansan kesim de sandığa yeterince ilgi duyulmadi coronadan dolayı secime katilim az oldu galiba bide şöyle bi düsün ce var bizim millet de benim oyumlami kazanacak
Mehmet 8 ay önce
Siz içinizde birbirinizle geçinmeyi beceremediniz niye oy atıyım ki size. Başka bir itham ile gündeme geldi denk kuzu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@