banner112

Belçikalı katil zanlısı Dave de Kock’un kız arkadaşı hakkında çocuk kaçırma ve cinayet suçlaması 

banner94

Belçikalı 4 yaşındaki Dean'in ölümüyle ilgili yakalanan De Kock’un kız arkadaşının çocuk kaçırma ve cinayet suçlamasıyla gözaltına alındığı duyuruldu.

HOLLANDA 19.01.2022, 14:59 19.01.2022, 15:06
Belçikalı katil zanlısı Dave de Kock’un kız arkadaşı hakkında çocuk kaçırma ve cinayet suçlaması 

Dört yaşındaki Dean’in ölümüyle ilgili olarak yakalanan Dave De Kock’un Hollandalı kız arkadaşı R.W.’nin adam kaçırma ve cinayetten gözaltına alındığı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta kaçırılma iddiası üzerine hem Belçika’da hem de Hollanda’da aranan 4 yaşındaki Dean’in cansız bedeni Pazartesi akşamı Zeeland bölgesi Neeltje Jans adasında bulunmuştu. Çocuk kaçırma şüphesiyle aranan 34 yaşındaki Dave De Kock ise aynı gün Gorichem Meerkerk’te yakalanmıştı.

Salı günü basına yansıyan haberlerde Belçika polisinin De Kock’un Hollandalı kız arkadaşı R.W.’nin gözaltına alındığı duyuruldu. 

Bugün VRT haber sitesinde yayınlanan bir haberde ise R.W. nin “adam kaçırma” ve “cinayet” iddialarıyla gözaltında olduğu duyuruldu. 

Dean’in Annesi Elke Verberckmoes’ın avukatı Jef Vermassen tarafından VRT’ye yapılan açıklamada, Hollanda ve Belçika yargısındaki farklılıklara değinildi. 

Avukat “Ülkemizde savcılık genellikle olabilecek en güçlü şüpheyi ortaya koyar. Bu durumda ‘cinayet’. Bu da soruşturma için daha fazla araştırabilme olanağı sunuyor. Ancak Hollanda’da yapılacak inceleme sonrasında buna karar veriliyor” dedi.

Avukat Vermassen, "Cinayet Belçika'da işlenmişse, dava Gent'teki ağır ceza mahkemesine gidecek. Hollanda'da olduysa, savcıların ne karar vereceğini göreceğiz." şeklinde ifade kullandı ve otopsinin bugün yapılacağını aktardı.

De Kock ve kız arkadaşı R.W. 
Dave De Kock ve kız arkadaşı R.W. zaman zaman Dean ve 7 yaşındaki ablasını yanlarına alarak onlara bakıyordu. R.W. aynı zamanda Dean’in annesi Elke’nin de arkadaşıydı.

Depresyon tedavisi nedeniyle haftada 5 gün Sint-Niklaas'taki psikiyatri hastanesinde kalan Elke Verberckmoes, Çarşamba günleri çocuklarını Dave De Kock'a emanet ediyordu. Geri kalan günlerde de, çocuklara büyükanne ve büyükbabaları bakıyordu.

Bu şekilde geçtiğimiz hafta Dave De Kock ve kız arkadaşı Dean’i yanlarına aldı. İkili Dean’i daha sonra Meerdonk'taki büyükanne ve büyükbabasının yanına bırakacaktı. Ancak R. W., Dean'in bir gece daha kalmak istediğini annesine bildirdi. Ertesi gün aynı mesajı tekrar gönderdi.  

De Kock kız arkadaşı ile kavga etti ve Dean’i de yanına alarak evden ayrıldı. R.W. ise bu durumdan anne Elke Verberckmoes’a hiç bahsetmedi. Anne ancak cumartesi günü olaydan haberdar oldu ve Pazar günü polise ihbarda bulundu.

4 yaşındaki Dean'in ölümüyle ilgisi olduğundan şüphelenilen 34 yaşındaki Belçikalı Dave De Kock, pazartesi günü öğleden sonra Utrecht Meerkerk'te ağır uyuşturucu etkisi altında yakalandı. Polis De Kock’un sorgusunda Dave’in yerini anca akşam saatlerinde öğrenebildi.

Dün akşamüzeri Belçika polisi 4 yaşındaki Dean’in katil zanlısı Dave De Kock’un (34) Hollandalı kız arkadaşı R.W.’yi Sint-Gillis-Waas'ta yakaladı. Kadının aşırı sarhoş bir halde olduğu açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@