banner112

Almanya, Hollanda'dan gelenlere test ve karantina uygulayacak

Almanya, Covid-19 salgını nedeniyle bugünden itibaren Hollanda’dan gelen yolculara, 48 saat içerisinde alınmış test sonucu göstermeleri şartı getirdi. 

HOLLANDA 02.10.2020, 21:56 16.10.2020, 09:09
Almanya, Hollanda'dan gelenlere test ve karantina uygulayacak

Hollanda’da son günlerde yaşanan vaka artışının ardından Alman hükümeti, Hollanda’dan gelenlere test ve karantina mecburiyeti getirirken, Hollanda’yı riskli ülkelere kategorisine aldı.  Covid-19 salgını nedeniyle uygulamaya koyduğu genel seyahat uyarısı sisteminde bugünden itibaren Hollanda’dan gelen yolculardan en fazla 48 saat içerisinde alınmış negatif test sonucu gösterme mecburiyeti getirdi. 

Almanya’ya gelişlerinde yanlarında test sonucunu taşımayan kişiler tespit edildiği takdirde, teste tabi tutulacaklar ve test sonucu çıkıncaya kadar karantinaya alınacaklar. 

Zeeland ve Limburg bölgeleri haricindeki tüm Hollanda eyaletlerinden gelen yolcular için alınan bu karar, bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

Yorumlar (2)
Cüneyt topatan 1 yıl önce
Pkklılar düşünsün eroin esrar iki ülke arasında
B 1 yıl önce
Farelerin butun yolari kapaniyor fare ac kalirsa firiniyikar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@