Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde son 24 saatte 8 bin 182 Covid-19 vaka sayısı tespit edildiği, toplam vaka sayısının 236 bin 226’ye ulaştığı bildirildi.

Bugün 121 kişinin daha hastanede tedavi altına alındığı Toplamda 1859 kişinin hastanede tedavi edildiği, 419 kişinin de yoğun bakımda olduğu ifade edildi.

Hollanda’da bugün 46 kişinin daha korona nedeniyle hayatını kaybettiği kayıtlara geçtiği bildirildi. Toplam ölü sayısının ise 6 bin 814’e yükseldiği aktarıldı.

Hollanda'da koronovirüs vakasının açıklanandan daha yüksek olduğu belirten RIVM, sadece test edilmiş sayıları belirttiği, fakat herkesin test edilmediği ifade edildi.

GGD'nin RIVM'e sayıları bildirmekle gecikmesi sebebiyle günlük vaka sayılarının tam olarak sahadaki gerçeği yansıtmadığı uyarısı ile verileri aktarmaya devam ediyoruz.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU