Son yıllarda  Avrupa'nın en pahalı akaryakıtını kullanan Hollanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde de bu ünvanı elinden bırakmadı. 

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte taşıt kullanımı ve akaryakıt tüketiminin artması küresel petrol talebini canlandırsa da, koronavirüs salgınında vaka sayısının hızla artmaya devam etmesi  ve ikinci dalga riskinin bulunması petrol fiyatlarının üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. 

Hollanda benzin fiyatında zirvede, dizel ve LPG'de ilk üçte

Petrol fiyatlarının üzerinde oluşan baskıya rağmen Hollanda, litresini 1,68 Euro'dan sattığı benzin fiyatıyla Avrupa'da pahalılıkta  zirvede yer almaya devam etti. Hollanda'nın ardından benzin litre fiyatı 1,51 Euro ile Norveç ikinci, Danimarka ise 1,44 Euro ile üçüncü sırada yer aldı. 

Avrupa'da en pahalı dizel yakıtı 1,38 Euro litre fiyatı ile Norveç ve İsveç kullanırken, ikinci sırada 1,33 Euro ile Hollanda, üçüncü sırada ise 1,31 Euro ile Belçika yer aldı. 

Avrupa'da en pahalı LPG'yi 0,97 Euro litre fiyatı ile İsveç kullanırken, Fransa ise 0,86 Euro litre fiyatı ile ikinci sırada yer aldı. İsveç ve Fransa'nın ardından 0,79 Euro litre fiyatı ile Hollanda, Avrupa'da en pahalı LPG kullanımında ilk üçte yer almaya devam etti. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU