banner124
banner112

YTB’nin 'Sandıktaki Fotoğraflar' Ödüllü Yarışmasına başvurunun son günleri

banner94

YTB’nin “Sandıktaki Fotoğraflar” Ödüllü Yarışması 31 Ekim 2019 Tarihinde Son Buluyor.

GÜNDEM 28.10.2019, 17:17 20.11.2019, 12:40
YTB’nin 'Sandıktaki Fotoğraflar' Ödüllü Yarışmasına başvurunun son günleri
banner119

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışında yaşayan vatandaşların ve soydaşların göç anılarını canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak adına düzenlenen “Sandıktaki Fotoğraflar” ödüllü yarışma 31 Ekim 2019 Tarihinde son buluyor. 

Yarışmayla birlikte; işçi göçü, zorunlu göç ve sürgün başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı anavatanlarını bırakmak zorunda kalan her coğrafyadan soydaş ve vatandaşların hikayeleri ve göç anıları gün yüzüne çıkacak.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), tarafından yurt dışında yaşayan vatandaşların ve soydaşların göç ettikleri tarihlerdeki hatıralarını gelecek nesillere ulaştırmak adına düzenlenen “Sandıktaki Fotoğraflar” ödüllü yarışması 31 Ekim 2019 tarihinde son buluyor. Dünyanın dört bir yanın başvurulara açık olan yarışmayla birlikte her coğrafyadan en değerli göç hatıraları gün yüzünce çıkacak. İşçi göçü, zorunlu göç ve sürgün başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı anavatanlarını bırakmak zorunda kalan soydaş ve vatandaşların hikayeleri “Sandıktaki Fotoğraflar” yarışmasıyla torunlarına miras kalacak.

Yarışmaya katılmak isteyen adayların öncelikle YTB tarafından ilan edilen katılım formunu doldurarak, fotoğraf ve hikâyeleriyle birlikte e-posta (kurumsal@ytb.gov.tr) veya Başkanlığa elden teslim etmeleri gerekiyor.

Yarışmaya gönderilen uygun formattaki fotoğraf ve hikâyeler, seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra dereceye girenler ödüllendirilecek.  

Şartnamede yer alan katılım koşullarına uymayan başvurular, değerlendirmeye tabi tutulmayacak. Yarışmaya son katılım tarihi ise 31 Ekim 2019 olarak belirlenirken, seçici kurul toplantısı ile ödül töreni ise 2019 yılı içerisinde ilan edilecek.

Adaylar ayrıntılı bilgiye ise “https://www.ytb.gov.tr/” adresinden ulaşabilecek.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın   

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@