' Yok mu vatanına sahip çıkacak bir yetkili ? '

Avrupa'da özellikle Almanya ve Hollanda'da son dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden yürütülen çirkin yayınlar ve hakaretlerle asıl hedefin Tü

GÜNDEM 21.04.2016, 14:58 21.04.2016, 14:58
' Yok mu vatanına sahip çıkacak bir yetkili ? '
Avrupa'da özellikle Almanya ve Hollanda'da son dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden yürütülen çirkin yayınlar ve hakaretlerle asıl hedefin Türkiye olduğu açıkca ortada olmasına rağmen bugüne kadar konuyla ilgili yetkili kişilerden tek bir açıklama yapılmadı.

Normal şartlarda Türklere ve Türkiye'ye yapılan hakaret, ırkçılık ve ayrımcılık gibi konuların STK'lar tarafından ele alınması gerekirken, T.C. Rotterdam Başkonsolosluğunun yayınladığı duyurunun ardından tepki amaçlı harekete geçilmesi manidar bulundu.

Sonhaber'e ulaşan vatandaşlar, ''Türkiye'ye karşı yapılan terbiyesizliklerle ilgili ülkemize sahip çıkacak kimse yok mu ? '' sorusunu yönelterek, yetkililerin derhal harekete geçmelerini istediklerini belirttiler.

Uzun bir sessizliğin ardından konsolosluğun Türkiye ve Türklere karşı yapılan kabul edilemez saygısızlıkların önüne geçebilmek için yaptığı duyuru Hollanda'yı ayağa kaldırdı. Konunun mecliste tartışıldığı ve SP partisinden Sadet Karabulut'un '' Erdoğan buradan elini çeksin '' gibi ifadelerle Konsolosluğun derhal uyarılması gerektiğini savundu.

Hollanda basının da çıkan haberlerde yer alan isimlerin daha çok FETÖ üyeleri olması dikkat çekiyor.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@