banner84

Yeni çocuk hastalığı Hollanda’da da görüldü

İngiltere, Fransa, İspanya, İsviçre ve İtalya’nın ardından Hollanda’da da, çocuklarda yeni tür ateşli enflamasyon görülmesi kaygı yarattı.

GÜNDEM 01.05.2020, 15:59
Yeni çocuk hastalığı Hollanda’da da görüldü

Hollanda'da yoğun bakıma alınan iki çocukta yeni bir hastalık mı olduğu yoksa koronavirüs mü bulaştığı tartışılıyor. Hastalığın kesin olmamakla birlikte yeni tip koronavirüsle bağlantısı bulunabileceğini belirtiliyor.

Bilinmeyen hastalık ilk olarak İngiltere’de görüldü

İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi NHS'in uyarısında "İngiltere'de çocuklar arasında Covid-19'la bağlantılı bir inflamatuar sendromu ya da henüz ne olduğu tespit edilemeyen yeni bir bulaşıcı patojenin görülmeye başlaması kaygı yaratmıştır" denildi.

Uyarıda bu hastalığın hem koronavirüs testleri pozitif çıkan hem de bu virüse yakalanmayan çocuklarda görüldüğü belirtildi.

Toksik şok sendromu ve Kawasaki Hastalığı belirtileri

Açıklamaya göre bu yeni hastalıkta ağır Covid-19'un yanı sıra toksik şok sendromu ve atipik Kawasaki Hastalığı belirtileri görülüyor. (Kawasaki Hastalığı'nda orta büyüklükteki damarlarda inflamasyon gelişiyor ve damarlar şişiyor.)

Uyarıda çocuklarda karın ağrısı, mide-bağırsak sorunlarıyla kardiyak inflamasyonu görüldüğüne dikkat çekilerek bu belirtileri gösterenlerin derhal hastaneye sevk edilmesi istendi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@