banner76

UETD'nin hedefi 20 bin yeni üye

UETD’nin, kurulduğu 2004 yılından bu yana başta Almanya olmak üzere, Avrupa’nın değişik ülkelerinde teşkilanlandığını belirten Sırakaya, Tür

GÜNDEM 26.08.2016, 19:06 26.08.2016, 19:06
UETD'nin hedefi 20 bin yeni üye
UETD’nin, kurulduğu 2004 yılından bu yana başta Almanya olmak üzere, Avrupa’nın değişik ülkelerinde teşkilanlandığını belirten Sırakaya, Türk toplumunun bulunmuş olduğu ülkelerde bir katma değer oluşturması için çok çeşitli çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

Sırakaya, bunun yanı sıra gündelik hayatta da sivil toplum hareketleri içinde ve siyasetin içinde yer alarak düşüncelerini rahatça ifade etmeleri gerektiğini söyledi.

DEMOKRASİYE DAHA FAZLA SAHİP ÇIKAN

STK’ların güçlerini tavandan değil tabandan aldıklarını belirten Sırakaya, şunları söyledi: “UETD her zaman için Türk toplumuyla ve kendisini destekleyen Avrupalı toplumla yakın bir diyalog içinde olmaya özen göstermiştir. Gerek diğer sivil toplum kuruluşlarımızla gerekse siyasetçilerimizle, Türk toplumunun beklentilerini karşılama konusunda yapmış olduğumuz çalışmaları, gerek Türk gerekse Alman siyasetine aktarabilmemiz noktasında sizlerin desteğine ihtiyaç duymaktayız. Hep birlikte bu yılın sonunda 20 bin yeni üyemizi de kazandırarak, daha güçlü ve demokrasiye daha fazla sahip çıkan bir STK olarak hem Avrupa’daki Türk toplumunun varlığına hizmet etmiş oluruz hem de Almanya ve Avrupa’daki sivil toplum kuruluşlarımızın güçlenmesine katkıda bulunmuş oluruz.”

AA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@