banner84

Türkiye’de sağlık hizmetten memnun kalan gurbetçi teyze ambulans bağışladı

banner94

Türkiye’de babasına verilen sağlık hizmetten memnun kalan 71 yaşındaki gurbetçi, Memleketine ambulans bağışladı.

GÜNDEM 14.02.2020, 15:28
Türkiye’de sağlık hizmetten memnun kalan gurbetçi teyze ambulans bağışladı
banner105

Muğla'da babasına verilen sağlık hizmetten memnun kalan 71 yaşındaki gurbetçi memnuniyetini dile getirmek için Büyükşehir Belediyesi’ne 255 bin lira değerinde ambulans bağışladı.Başkan, gurbetçinin adını ambulansa yazma kararı aldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından 13 ilçede verilen ‘sağlık ve evde bakım hizmetleri’ kapsamında vatandaşların sağlık, temizlik, nakil gibi hizmetleri devam ederken, bu hizmetlerden memnun olan vatandaşlar Muğla Büyükşehir Belediyesine maddi ve manevi katkı sunuyor.

Almanya’dan emekli 71 Nurgül İlter, Menteşe’nin kırsal Çiftlik Mahallesi'nde oturan ve vefat eden babasına Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi personeli tarafından verilen evde bakım hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getirmek için ambulans bağışında bulundu. 255 bin liraya malolan ve evde bakım hizmetleri için kullanılacak yeni ambulans ile birlikte bu alanda hizmet veren ambulans sayısı 12’ye çıktı.

"Adını ambulansın arkasına yazacağız" 

Büyükşehir Belediyesine ambulans bağışlayan Nurgül İlter, ambulansı Büyükşehir Belediyesine teslim ederken, Başkan Osman Gürün hayırsever vatandaşa bu duyarlılığından dolayı teşekkür plaketi verdi. Yeğeni Özlem Kurucan ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret eden hayırsever vatandaş tarafından bağışlanan ambulans yine evde bakım hizmetlerinde hizmet verecek.

"İnşallah örnek olur ve bunun devamı gelir” 

Hayırsever vatandaş Nurgül İlter’in yeğeni Özlem Kurucan, “Evde yapılan bakımdan memnun kaldığımız için böyle bir bağışta bulunmayı kararlaştırdık. Aslında daha önce de böyle bir düşünce vardı. Dedemin bakım hizmetlerinden sonra bunu daha çok istedi ambulans bağışlamayı. Bu isteği gerçekleşti. Hayırlı olsun. İnşallah örnek olur ve bunun devamı gelir” dedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@