banner112

Türkiye, yurt dışından gelenler için PCR test zorunluluğunu uzattı

Türkiye, yurtdışından gelen yolcuların negatif PCR testi sonucu ibraz etme zorunluluğunu 31 Mayıs tarihine kadar uzattığını açıkladı. 

GÜNDEM 14.04.2021, 19:59 14.04.2021, 20:08
Türkiye, yurt dışından gelenler için PCR test zorunluluğunu uzattı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yurt dışından gelecek yolcuların negatif PCR testi sonucu ibraz etme zorunluluğunu 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

PCR test uygulaması 31 Mayıs'a kadar uzatıldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Genel müdürlüğümüzce, ülkemize hava yoluyla seyahat edecek yolcuların, PCR testi sonucunu ibraz etme zorunluluğunun, 15 Nisan 2021 tarihin itibariyle sona ereceği duyurulmuştu. Söz konusu uygulamaya, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edilmesine karar verilmiştir." açıklaması yapıldı.

Türkiye'ye Giriş Formu doldurmayı unutmayınız

Türkiye, 15 Mart 2021 tarihinden itibaren yurtdışından gelenler için Türkiye'ye Giriş Formu uygulamasını başlattı. 

Türkiye'ye uçuştan önceki 72 saat içerisinde doldurulması gereken forma ait çıktı veya doldurulmuş formun mobil görüntüsü uçuş öncesinde havaalanlarında kontrol ediliyor. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Insaf 10 ay önce
Uzatsın bakalım. 150 euro bir pcr test. Yani Türkiyeye uçak biletlerinden genel olarak daha pahalı. Ve insanlar bu vesileyle Türkiyeye seyahatlerinde erteliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@