banner76

Türkiye'ye tatile gidecek gurbetçilere ev karantinası da kalktı

AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya, gurbetçileri sevindirecek haber paylaştı. 

GÜNDEM 11.06.2020, 08:05
Türkiye'ye tatile  gidecek gurbetçilere ev karantinası da kalktı

Sırakaya, “ Yurtdışından gelen vatandaşlarımızın tatillerini huzur içinde geçirmeleri için 14 gün evde karantina uygulamasına son veriyoruz“ açıklamadında bulundu.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya açıklaması şöyle;

Saygıdeğer büyüklerim,
Kıymetli kardeşlerim,

Hasret sona eriyor. Koronavirüs’le mücadelede dünyaya örnek olan Türkiye, bölgesinin huzur ve sağlık adası olduğunu aldığı tedbirler ve yürüttüğü çalışmalarla dünyaya kanıtladı. Aldığımız tedbirler sayesinde artık yeni bir döneme, normalleşme sürecine merhaba diyoruz.

Yurtdışından gelen vatandaşlarımızın tatillerini huzur içinde geçirmeleri için 14 gün evde karantina uygulamasına son veriyoruz.

Yurtdışında yaşayan ve anavatanı Türkiye’ye gelmek isteyen vatandaşlarımızın heyecanla beklediği Yurtdışı uçuşlar yarından itibaren (11 Haziran) Türk Hava Yolları tarafından başlıyor. 

Yaz döneminde Türkiye’ye gelecek (kara yolu, hava yolu, deniz yolu) misafirlerimiz ve vatandaşlarımızdan sadece şüpheli durumda olanlara (yüksek ateş) hızlı test uygulaması yapılacak.

Şimdiden yurtdışından gelecek olan vatandaşlarımıza Anavatana hoş geldiniz diyor, sağlıkları için tüm tedbirleri aldığımızın altını bir defa daha çiziyoruz...

Zafer Sırakaya Ak parti istanbul milletvekili

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Fatma Danceva 9 ay önce
aylar sonra okudugum en guzel haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@