banner112

Türkiye için şüpheli çağrı! 'Global Call Help Turkey' tuzağına dikkat!

banner94

Ormanlık alanların, köylerin hasar gördüğü; canlıların hayatını kaybettiği felakete dikkat çekmek için sosyal medyada birçok paylaşım yapılıyordu ancak dün akşam başlatılan ve bir anda hızla büyüyen #HelpTurkey kampanyası şüphe uyandırdı.

GÜNDEM 02.08.2021, 09:24
Türkiye için şüpheli çağrı! 'Global Call Help Turkey' tuzağına dikkat!
banner119

Fahrettin Altun'dan Twitter'daki helpturkey kampanyasına sert tepki: Devleti zayıflatmak istiyorlar!

Orman yangınlarına ilişkin mücadele edilemediği iddiasıyla sosyal medyada başlatılan Türkiye'ye yardım adı altındaki kampanyalara Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan tepki geldi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, orman yangınlarıyla ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlara ilişkin açıklamada bulundu. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sözde yardım kampanyasının Türkiye’yi aciz göstermeyi amaçladığını açıkladı. Türkiye’nin güçlü olduğuna işaret eden Fahrettin Altun, şu açıklamada bulundu:

Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 35 ilimizde 129 yangının 122’si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet- millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.

Resmi mercilere itimat edelim

Sosyal medyada, mesaj gruplarında ve forumlarda yayılan bilgilerin pek çoğunun yalan olduğunu kaydeden Altun, “Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim” dedi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (3)
Hakki 3 ay önce
Fahrettin altun kendisi ve sozde temsil ettigi akp zaten varligi ve yaptiklari ile yeterince rezil etti bizi. Iban yollayip milletin olmayan uc kurusuna goz dikmek itibarini zedeliyorsa, o kendi sorunudur. Insanlar boyle zamanlarda yardimlasir bu gayet dogal, her seyden igrenc egolarinizi beslemekten vaz gecin artik. Rezil ettiniz Turk milletini!
Erdinç 3 ay önce
Akp lilere göre Türkiye ekonomisi de kıskanılacak seviyede ancak insanlar çöpten yemek topluyor. Kendi bilgileri dahilinde yaktıkları alanlara 5-10 sene sonra, Akp li kodamanlar otel yapacak. Bunun örneklerini biiyoruz.
Ayrıca Sonhaber sitesinin bu haberi verirken, Fahrettin'in sözü üzerine "şüpheli" kelimesini kullanması, gazetenin Akp yanlısı olduğunu ortaya çıkarmış.
Suzan 3 ay önce
Yuh Size!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@